    ZTX1053A Search Results
    ZTX1053A Datasheets (5)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    ZTX1053A
    Diodes Incorporated NPN SILICON PLANAR MEDIUM POWER HIGH GAIN TRANSISTOR Original PDF 182.91KB 4
    ZTX1053A
    ZTX1053ASTOA
    ZTX1053ASTOB
    ZTX1053ASTZ
    SF Impression Pixel
    ZTX1053A Price and Stock
    Select Manufacturer
    Diodes Incorporated ZTX1053A
    TRANS NPN 75V 3A E-LINE
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey ZTX1053A Bulk 1
    Buy Now
    Avnet Americas ZTX1053A Bulk 40 Weeks 4,000
    Buy Now
    Arrow Electronics ZTX1053A
    Newark ZTX1053A Bulk 1,717 1
    Future Electronics ZTX1053A 40 Weeks 4,000
    TME ZTX1053A 1
    Get Quote
    Avnet Silica ZTX1053A 42 Weeks 4,000
    • 1 -
    Get Quote
    Diodes Incorporated ZTX1053ASTZ
    TRANS NPN 75V 3A E-LINE
    DigiKey ZTX1053ASTZ Ammo Pack 2,000
    • 1 -
    Avnet Americas ZTX1053ASTZ Ammo Pack 40 Weeks 2,000
    Arrow Electronics ZTX1053ASTZ
    Quest Components ZTX1053ASTZ 280
    TME ZTX1053ASTZ 1
    Avnet Silica ZTX1053ASTZ 42 Weeks 2,000
    Diodes Incorporated ZTX1053ASTOB
    TRANS NPN 75V 3A E-LINE
    DigiKey ZTX1053ASTOB Tape & Reel 2,000
    Diodes Incorporated ZTX1053ASTOA
    TRANS NPN 75V 3A E-LINE
    DigiKey ZTX1053ASTOA Tape & Reel
    Zetex / Diodes Inc ZTX1053ASTZ
    Trans GP BJT NPN 75V 3A 1000mW 3-Pin E-Line Box
    Verical ZTX1053ASTZ 24,000 2,000
    ZTX1053A Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    transistor C 245 b
    Abstract: ZTX1053A
    Contextual Info: NPN SILICON PLANAR MEDIUM POWER HIGH GAIN TRANSISTOR ZTX1053A ISSU E 2 - JANUARY 1995_ — — — — — — — - ABSOLUTE M A X IM U M RATINGS. PARAMETER SYM BO L Collector-Base Voltage ZT X 1 05 3A U N IT v CBO 150 V Coliector-Emitter Voltage
    OCR Scan
    ZTX1053A ZTX1053A 100mA* lc-10mA, IC-10A, lc-50mA, f-100MHi transistor C 245 b PDF
    ZTX1053A
    Abstract: BF 245 A spice ztx1053a datasheet NC176 BF600 bf 245 spice 1053A ZTX1053 zetex transistor to92 21E12
    Original
    ZTX1053A 100ms NY11725 ZTX1053A BF 245 A spice ztx1053a datasheet NC176 BF600 bf 245 spice 1053A ZTX1053 zetex transistor to92 21E12 PDF
    OCR Scan
    ZTX1053A ZTX1053A 100mA* 100MHz width-300p PDF
    schematic diagram atx Power supply 500w
    Abstract: pioneer PAL 012A 1000w inverter PURE SINE WAVE schematic diagram 600va numeric ups circuit diagrams winbond bios 25064 TLE 9180 infineon smsc MEC 1300 nu TBE schematic diagram inverter 2000w DK55 circuit diagram of luminous 600va UPS