    STY25NA60 Search Results
    STY25NA60 Datasheets (2)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STY25NA60
    STMicroelectronics N - CHANNEL 600V - 0.225 Ohms - 25 A - Max247 EXSTREMELY LOW GATE CHARGE POWER MOSFET Original PDF 83.39KB 8
    STY25NA60
    Toshiba Power MOSFETs Cross Reference Guide Original PDF 165.78KB 67
    SF Impression Pixel
    STY25NA60 Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STY25NA60
    Trans MOSFET N-CH Si 600V 25A 3-Pin(3+Tab) Max247
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Bristol Electronics STY25NA60 20
    • 1 -
    Get Quote
    STY25NA60 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: STY25NA60 N - CHANNEL 600V - 0.225Ω - 25 A - Max247 EXSTREMELY LOW GATE CHARGE POWER MOSFET TYPE STY25NA60 • ■ ■ ■ ■ ■ ■ V DSS R DS on ID 600 V < 0.24 Ω 25 A TYPICAL RDS(on) = 0.225 Ω EFFICIENT AND RELIABLE MOUNTING THROUGH CLIP ± 30V GATE TO SOURCE VOLTAGE RATING
    Original
    STY25NA60 Max247 Max247TM O-247, O-264 PDF
    STY25NA60
    Original
    STY25NA60 Max247 Max247TM O-247, O-264 STY25NA60 PDF
    STY25NA60
    Contextual Info: STY25NA60 N - CHANNEL 600V - 0.225 Q - 25A - Max247 EXTREMELY LOW GATE CHARGE POWER MOSFET TYPE STY25NA60 Voss RDS on Id 600 V < 0 .2 4 Î2 25 A • TY P IC A L RDS(on) = 0.225 Q m EFFIC IE N T AND R ELIAB LE M O U NTIN G . . . . . . T H R O U G H C LIP ± 30V G ATE TO S O U R C E VO LTAG E RATING
    OCR Scan
    STY25NA60 Max247 PDF
    schematic diagram UPS
    Abstract: schematic diagram UPS 600 Power free STY25NA60
    Contextual Info: STY25NA60 N - CHANNEL 600V - 0.225 Ω - 25A - Max247 EXTREMELY LOW GATE CHARGE POWER MOSFET TYPE STY25NA60 • ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ V DSS R DS on ID 600 V < 0.24 Ω 25 A TYPICAL RDS(on) = 0.225 Ω EFFICIENT AND RELIABLE MOUNTING THROUGH CLIP