    15ETH06PBF Search Results
    15ETH06PBF Datasheets (1)
    International Rectifier
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    15ETH06PBF
    International Rectifier Hyperfast Rectifier Original PDF 237.59KB 8
    SF Impression Pixel
    15ETH06PBF Price and Stock
    Vishay Semiconductors
    Vishay Semiconductors VS-15ETH06PBF
    DIODE STANDARD 600V 15A TO220AC
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey VS-15ETH06PBF Tube
    • 1 -
    Buy Now
    15ETH06PBF Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: VS-15ETH06PbF, VS-15ETH06FPPbF Vishay Semiconductors Ultrafast Rectifier, 15 A FRED Pt FEATURES • Hyperfast recovery time • Low forward voltage drop • 175 °C operating junction temperature TO-220AC • Low leakage current TO-220 FULL-PAK Base cathode
    Original
    VS-15ETH06PbF, VS-15ETH06FPPbF O-220AC O-220 E78996 2002/95/EC VS-15ETH06PbF 11-Mar-11 PDF
    Contextual Info: 15ETH06PbF/15ETH06FPPbF Vishay High Power Products Hyperfast Rectifier, 15 A FRED PtTM FEATURES 15ETH06PbF • Hyperfast recovery time 15ETH06FPPbF Pb-free • Low forward voltage drop Available • Low leakage current RoHS* • 175 °C operating junction temperature