    TK19A45D Search Results
    TK19A45D Datasheets (3)
    Toshiba
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    TK19A45D
    Toshiba Transistors - Mosfets Original PDF 201.46KB 6
    TK19A45D
    Toshiba Japanese - Transistors - Mosfets Original PDF 259.65KB 6
    TK19A45D(STA4,Q,M)
    Toshiba TK19A45D - Trans MOSFET N-CH 450V 19A 3-Pin(3+Tab) TO-220SIS Original PDF 201.48KB 6
    SF Impression Pixel
    TK19A45D Price and Stock
    Toshiba America Electronic Components
    Toshiba America Electronic Components TK19A45D(STA4,Q,M)
    MOSFET N-CH 450V 19A TO220SIS
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey TK19A45D(STA4,Q,M) Tube 18 1
    Buy Now
    Avnet Americas TK19A45D(STA4,Q,M) Tube 16 Weeks 50
    Buy Now
    Mouser Electronics TK19A45D(STA4,Q,M) 53
    Verical TK19A45D,S5Q(J) 390 10
    • 1 -
    TK19A45D Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    tk19
    Abstract: TK19A45D 25c307 K19A45D
    Contextual Info: TK19A45D 東芝電界効果トランジスタ π-MOSⅦ シリコンNチャネルMOS形 TK19A45D ○ スイッチングレギュレータ用 単位: mm z 順方向伝達アドミタンスが高い。: ⎪Yfs⎪ = 10 S (標準) z 漏れ電流が低い。 : IDSS = 10 A (最大) (VDS = 450V)
    Original
    TK19A45D tk19 TK19A45D 25c307 K19A45D PDF
    Contextual Info: TK19A45D TOSHIBA Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type π-MOSⅦ TK19A45D Switching Regulator Applications Unit: mm Low drain-source ON-resistance: RDS (ON) = 0.19 Ω (typ.) High forward transfer admittance: ⎪Yfs⎪ = 10 S (typ.) Low leakage current: IDSS = 10 A (max) (VDS = 450 V)
    Original
    TK19A45D PDF
    Contextual Info: TK19A45D TOSHIBA Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type -MOS TK19A45D Switching Regulator Applications Unit: mm (typ.) Low drain-source ON-resistance: RDS (ON) = 0.19 High forward transfer admittance: ⎪Yfs⎪ = 10 S (typ.) Low leakage current: IDSS = 10 A (max) (VDS = 450 V)
    TK19A45D PDF
    K19A45D