    MAC12HCD Search Results
    MAC12HCD Datasheets (7)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    MAC12HC/D
    On Semiconductor TRIACS 12 AMPERES RMS Original PDF 69.39KB 4
    MAC12HCD
    On Semiconductor THYRISTOR TRIAC 400V 100A 3TO-220AB RAIL Original PDF 116.43KB 8
    MAC12HCD
    On Semiconductor Triacs Silicon Bidirectional Thyristors Original PDF 58.7KB 6
    MAC12HCD
    On Semiconductor Triac Silicon Bidirectional Thyristor Original PDF 74.33KB 8
    MAC12HC-D
    On Semiconductor Triacs Silicon Bidirectional Thyristors Original PDF 74.33KB 8
    MAC12HCD
    MAC12HCDG
    On Semiconductor Thyristor TRIAC 400V 100A 3TO-220AB RAIL Original PDF 58.71KB 6
    SF Impression Pixel
    MAC12HCD Price and Stock
    Select Manufacturer
    Littelfuse Inc MAC12HCDG
    Triacs THY 12A 400V TRIAC
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics MAC12HCDG
    • 1 -
    Get Quote
    RS MAC12HCDG Bulk 8 Weeks 1,000
    • 1 -
    Get Quote
    TTI MAC12HCDG Reel 1,000
    Buy Now
    Onlinecomponents.com MAC12HCDG
    Buy Now
    Quest Components MAC12HCDG 45
    onsemi MAC12HCD
    TRIAC 400V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
    Verical MAC12HCD 2,500 935
    Rochester Electronics MAC12HCD 2,500 1
    onsemi MAC12HCDG
    TRIAC, 400V, 12A, TO-220AB