    BT138-800G Search Results
    BT138-800G Result Highlights (5)
    Part ECAD Model Manufacturer Description Download Buy
    EP1800GM-75/B
    Rochester Electronics LLC EP1800 - Classic Family EPLD PDF Buy
    NLMACE-0001
    Amphenol Communications Solutions 800G OSFP Loopback with Microcontroller and thermal load PDF
    NLMACB-0001
    Amphenol Communications Solutions 800G OSFP Loopback EEPROM only PDF
    NLNACB-0001
    Amphenol Communications Solutions 800G QSFP DD Loopback EEPROM only PDF
    TPS3800G27DCKR
    BT138-800G Datasheets (11)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    BT138-800G
    NXP Semiconductors BT138-800 - TRIAC, 800 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB, PLASTIC PACKAGE-3 Original PDF 141.24KB 8
    BT138-800G
    NXP Semiconductors 4Q Triac Original PDF 185.98KB 13
    BT138-800G
    Philips Semiconductors Triac Original PDF 44.03KB 6
    BT138-800G
    Philips Semiconductors Triacs Original PDF 49.81KB 6
    BT138-800G
    Philips Semiconductors Triacs Original PDF 43.6KB 7
    BT138-800G
    Teccor Electronics Thyristor Product Catalog Original PDF 2.72MB 223
    BT138-800G
    BT138-800G
    Unknown Short Form Datasheet and Cross Reference Data Short Form PDF 169.47KB 1
    BT138-800G
    BT138-800G,127
    NXP Semiconductors Triacs - IGT: 50 mA; IT (RMS): 12 A; VDRM: 800 V; Package: week 1, 2005 Original PDF 44.03KB 6
    BT138-800G,127
    SF Impression Pixel
    BT138-800G Price and Stock
    Select Manufacturer
    WeEn Semiconductor Co Ltd BT138-800G,127
    TRIAC 800V 12A TO220AB
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey BT138-800G,127 Tube 6,000
    • 1 -
    Buy Now
    Avnet Americas BT138-800G,127 Tube 16 Weeks 6,000
    Buy Now
    Mouser Electronics BT138-800G,127 1,257
    Newark BT138-800G,127 Bulk 1
    TME BT138-800G,127 870 1
    Avnet Silica BT138-800G,127 5,000 17 Weeks 1,000
    EBV Elektronik BT138-800G,127 17 Weeks 1,000
    Get Quote
    NXP Semiconductors BT138-800G,127
    4 Quadrant Logic Level TRIAC, 800V V(DRM), 12A I(T)RMS, TO-220AB
    Rochester Electronics BT138-800G,127 394 1
    Luguang Electronic Technology Co Ltd BT138-800G
    Triac; 800V; 12A; TO220AB; Igt: 50mA; Ufmax: 1.7V