    STB40NF10 Search Results
    STB40NF10 Datasheets (14)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STB40NF10
    STMicroelectronics N-CHANNEL 100V - 0.024 ? - 50A TO-220-D2PAK LOW GATE CHARGE STRIPFET II POWER MOSFET Original PDF 166.75KB 10
    STB40NF10
    STMicroelectronics N-CHANNEL 100V - 0.024 ? - 50A D2PAK LOW GATE CHARGE STRIPFET II MOSFET Original PDF 263.28KB 10
    STB40NF10
    STMicroelectronics N - CHANNEL 100V - 0.030Ohm - 40A TO-263 LOW GATE CHARGE STripFET POWER MOSFET Original PDF 48.09KB 6