    TK11A55D Search Results
    TK11A55D Datasheets (1)
    Toshiba
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    TK11A55D(STA4,Q,M)
    Toshiba TK11A55D - Trans MOSFET N-CH 550V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-220SIS Original PDF 178.55KB 6
    SF Impression Pixel
    TK11A55D Price and Stock
    Toshiba America Electronic Components
    Toshiba America Electronic Components TK11A55D(STA4,Q,M)
    MOSFET N-CH 550V 11A TO220SIS
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey TK11A55D(STA4,Q,M) Tube 1
    Buy Now
    Avnet Americas TK11A55D(STA4,Q,M) Tube 16 Weeks 50
    Buy Now
    Mouser Electronics TK11A55D(STA4,Q,M)
    Get Quote
    Quest Components TK11A55D(STA4,Q,M) 1,720
    TK11A55D Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: TK11A55D TOSHIBA Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type π-MOSⅦ TK11A55D Switching Regulator Applications • • • • Unit: mm Low drain-source ON-resistance: RDS (ON) = 0.52 Ω (typ.) High forward transfer admittance: ⎪Yfs⎪ = 6.0 S (typ.)
    Original
    TK11A55D PDF
    K11A55D
    Abstract: TK11A55D
    Original
    TK11A55D K11A55D TK11A55D PDF
    K11A55D
    Abstract: TK11A55D
    Contextual Info: TK11A55D 東芝電界効果トランジスタ シリコンNチャネルMOS形 π-MOSⅦ TK11A55D ○ スイッチングレギュレータ用 単位: mm z : RDS (ON) = 0.52 Ω (標準) オン抵抗が低い。 z 順方向伝達アドミタンスが高い。: ⎪Yfs⎪ = 6.0 S (標準)
    TK11A55D SC-67 2-10U1B 20070701-JA K11A55D TK11A55D PDF
    TK11A55D K11A55D PDF
    TK11A55D PDF
    Abstract: TK11A55D k11a55d datasheet
    TK11A55D K11A55D TK11A55D k11a55d datasheet PDF
    5252 F 1009 4-pin