QS74FCT138T Search Results
QS74FCT138T Datasheets (6)
| Part | ECAD Model | Manufacturer | Description | Datasheet Type | PDF Size | Page count | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
QS74FCT138T Price and Stock
Integrated Device Technology Inc QS74FCT138TS1XQS74FCT138TS1X |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
QS74FCT138TS1X | 5,000 | 221 |
Buy Now | ||||||
Integrated Device Technology Inc QS74FCT138TSOXQS74FCT138TSOX |
QS74FCT138TSOX | 2,000 | 198 |
Buy Now | ||||||
Integrated Device Technology Inc QS74FCT138TZQS74FCT138TZ |
QS74FCT138TZ | 128 | 113 |
QS74FCT138TS1X | 1,783 |
QS74FCT138TS1X | 5,000 | 1 |
Quality Semiconductor Inc QS74FCT138TS1DECODER/DRIVER, FCT SERIES, INVERTED OUTPUT, CMOS, PDSO16 |
QS74FCT138TS1 | 308 |
QS74FCT138T Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: QS74FCT138T, QS74FCT238T Hjgb Speed CMOS 1-of-8 Decoders ô g S ^ J fc w S r FEATURES/BENEFITS • • • • QSFCT138A faster than 74F lol=48 mA COM, 32 mA MIL TTL-compatible input and output levels Mil product compliant with MIL-STD 883, Class B • QSFCT238T has positive active outputs |
OCR Scan |
QS74FCT138T, QS74FCT238T QSFCT138A QSFCT238T QSFCT138T | |
Contextual Info: QS74FCT138T, QS74FCT238T H'9 h Speed CMOS 1-of-8 Decoders Q f g S iS ifS ä i FEATURES/BENEFITS • • • • QSFCT138A faster than 74F lol=48 mA COM, 32 mA MIL TTL-compatible input and output levels Mil product compliant with MIL-STD 883, Class B • • |