    IR2011SPBF Search Results
    IR2011SPBF Datasheets (1)
    International Rectifier
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    IR2011SPBF
    International Rectifier HIGH AND LOW SIDE DRIVER Original PDF 142.96KB 17
    SF Impression Pixel
    IR2011SPBF Price and Stock
    Infineon Technologies AG
    Infineon Technologies AG IR2011SPBF
    IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8SOIC
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey IR2011SPBF Tube 4,751 1
    Buy Now
    Avnet Americas IR2011SPBF Tube 24 Weeks 3,800
    Buy Now
    Mouser Electronics IR2011SPBF 92
    Verical () IR2011SPBF 3,800 3,800
    • 1 -
    IR2011SPBF 3,755 1
    IR2011SPBF 2,702 7
    • 1 -
    IR2011SPBF 1,143 273
    IR2011SPBF 982 101
    IR2011SPBF 761 7
    Newark IR2011SPBF Bulk 982 1
    RS IR2011SPBF Bulk 5
    Get Quote
    Future Electronics IR2011SPBF Tube 24 Weeks 3,800
    Rochester Electronics IR2011SPBF 1,143 1
    TME IR2011SPBF 71 1
    EBV Elektronik IR2011SPBF 25 Weeks 3,800
    Get Quote
    Win Source Electronics IR2011SPBF 28,040
    Infineon Technologies AG IR2011STRPBF
    Gate Drivers 200V high & low-side ,1A,80ns,DSO-8
    Mouser Electronics IR2011STRPBF 983
    IR2011SPBF Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    ir2011 application
    Contextual Info: Data Sheet No.PD60217 revB IR2011 S & (PbF) HIGH AND LOW SIDE DRIVER Features • · · · · · · · · Product Summary Floating channel designed for bootstrap operation Fully operational up to +200V Tolerant to negative transient voltage, dV/dt immune Gate drive supply range from 10V to 20V