VF20120S Search Results
VF20120S Datasheets (5)
| Part | ECAD Model | Manufacturer | Description | Datasheet Type | PDF Size | Page count | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VF20120S-E3/45 | Vishay Semiconductors | Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB | Original | 5 | |||
| VF20120S-E3/4W | Vishay Semiconductors | Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB | Original | 5 | |||
| VF20120SG-E3/4W | Vishay Semiconductors | Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB | Original | 5 | |||
| VF20120SG-M3/4W | Vishay Semiconductor Diodes Division | Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers - Single - DIODE SCHOTTKY 20A 120V ITO220AB | Original | 84.89KB | |||
| VF20120S-M3/4W | Vishay Semiconductor Diodes Division | Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers - Single - DIODE SCHOTTKY 20A 120V ITO220AB | Original | 85.03KB |
VF20120S Price and Stock
Vishay Semiconductors VF20120S-M3-4WDIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
VF20120S-M3-4W | Tube | 1,000 |
Buy Now | ||||||
Vishay Semiconductors VF20120S-E3-45DIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB |
VF20120S-E3-45 | Tube | 1,000 |
Buy Now | ||||||
Vishay Semiconductors VF20120SG-E3-4WDIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB |
VF20120SG-E3-4W | Tube | 1,000 |
Vishay Semiconductors VF20120SG-E3-45DIODE SCHOTTKY 120V 20A ITO220AB |
VF20120SG-E3-45 | Tube | 50 |
VF20120S-E3/4W | Tube | 7 Weeks | 1,000 |
VF20120S-E3/4W |
Get Quote | ||||||||
VF20120S-E3/4W | Tube | 1,000 |
VF20120S-E3/4W | 1 |
Get Quote | |||||||
VF20120S Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: New Product VF20120SG Vishay General Semiconductor High-Voltage Trench MOS Barrier Schottky Rectifier Ultra Low VF = 0.54 V at IF = 5 A FEATURES TMBS • Trench MOS Schottky technology ITO-220AB • Low forward voltage drop, low power losses • High efficiency operation |