    STTH15R06D Search Results
    STTH15R06D Datasheets (2)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STTH15R06D
    STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE ULT FAST 600V 15A TO220AC Original PDF 9
    STTH15R06D
    STMicroelectronics Turbo 2 Ultrafast High Voltage Rectifier Original PDF 83.22KB 6
    SF Impression Pixel
    STTH15R06D Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STTH15R06D
    DIODE STANDARD 600V 15A TO220AC
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STTH15R06D Tube 900 1
    Buy Now
    Avnet Americas STTH15R06D Tube 700 15 Weeks 1,000
    Buy Now
    Mouser Electronics STTH15R06D 223
    Verical () STTH15R06D 1,557 10
    • 1 -
    STTH15R06D 990 990
    • 1 -
    Newark STTH15R06D Bulk 1,059 1
    STMicroelectronics STTH15R06D 223 1
    Future Electronics () STTH15R06D Tube 15 Weeks 2,000
    STTH15R06D Tube 15 Weeks 2,000
    Bristol Electronics STTH15R06D 1,400
    Get Quote
    Quest Components () STTH15R06D 1,120
    STTH15R06D 361
    STTH15R06D 88
    STTH15R06D 80
    TME STTH15R06D 83 1
    Avnet Silica STTH15R06D 2,600 16 Weeks 50
    EBV Elektronik STTH15R06D 16 Weeks 50
    Get Quote
    STMicroelectronics STTH15R06D.
    Repetitive Peak Reverse Voltage:600V; Average Forward Current:15A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Max:2.9V; Reverse Recovery Time:50ns; Forward Surge Current:30A; Operating Temperature Max:175°C; No. of Pins:2 Pin RoHS Compliant: Yes
    Newark STTH15R06D. Bulk 1,000
    STTH15R06D Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    stth15r06d
    Abstract: stth15r06fp
    Contextual Info: STTH15R06D/FP TURBO 2 ULTRAFAST HIGH VOLTAGE RECTIFIER MAIN PRODUCT CHARACTERISTICS IF AV 15 A VRRM 600 V IRM (typ.) 8A Tj (max) 175 °C VF (max) 1.8 V trr (max) 50 ns A K TO-220FPAC STTH15R06FP FEATURES AND BENEFITS • ■ ■ ■ K Ultrafast switching