    STTH15R06FP Search Results
    STTH15R06FP Datasheets (2)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STTH15R06FP
    STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single, Discrete Semiconductor Products, DIODE UFAST 600V 15A TO220FPAC Original PDF 9
    STTH15R06FP
    STMicroelectronics Turbo 2 Ultrafast High Voltage Rectifier Original PDF 83.22KB 6
    SF Impression Pixel
    STTH15R06FP Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STTH15R06FP
    DIODE STD 600V 15A TO220FPAC
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STTH15R06FP Tube 944 1
    Buy Now
    Avnet Americas STTH15R06FP Tube 15 Weeks 1,000
    Buy Now
    Mouser Electronics STTH15R06FP 3,691
    Verical () STTH15R06FP 2,000 264
    • 1 -
    STTH15R06FP 2,000 1,000
    • 1 -
    STTH15R06FP 1,000 264
    Arrow Electronics STTH15R06FP 3,600
    STMicroelectronics STTH15R06FP 3,691 1
    Future Electronics () STTH15R06FP Tube 15 Weeks 2,000
    STTH15R06FP Tube 15 Weeks 1,000
    Bristol Electronics STTH15R06FP 1,590
    Get Quote
    Quest Components () STTH15R06FP 1,272
    STTH15R06FP 1
    Rochester Electronics STTH15R06FP 3,000 1
    TME STTH15R06FP 1
    Get Quote
    ComSIT USA STTH15R06FP 200
    Avnet Silica STTH15R06FP 1,900 16 Weeks 50
    EBV Elektronik STTH15R06FP 16 Weeks 50
    STTH15R06FP Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    stth15r06d
    Abstract: stth15r06fp
    Contextual Info: STTH15R06D/FP TURBO 2 ULTRAFAST HIGH VOLTAGE RECTIFIER MAIN PRODUCT CHARACTERISTICS IF AV 15 A VRRM 600 V IRM (typ.) 8A Tj (max) 175 °C VF (max) 1.8 V trr (max) 50 ns A K TO-220FPAC STTH15R06FP FEATURES AND BENEFITS • ■ ■ ■ K Ultrafast switching