    IXTP36P15P Search Results
    IXTP36P15P Datasheets (1)
    IXYS
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    IXTP36P15P
    IXYS FETs - Single, Discrete Semiconductor Products, MOSFET P-CH 150V 36A TO-220 Original PDF 6
    SF Impression Pixel
    IXTP36P15P Price and Stock
    Select Manufacturer
    IXYS Corporation IXTP36P15P
    MOSFETs -36.0 Amps -150V 0.110 Rds
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics IXTP36P15P 29
    Buy Now
    Verical IXTP36P15P 203 8
    • 1 -
    Buy Now
    Future Electronics IXTP36P15P Tube 28 Weeks 300
    TTI IXTP36P15P Tube 300
    • 1 -
    Bristol Electronics IXTP36P15P 100 1
    Quest Components () IXTP36P15P 80
    IXTP36P15P 80
    TME IXTP36P15P 203 1
    Littelfuse Inc IXTP36P15P
    Trans MOSFET P-CH 150V 36A 3-Pin(3+Tab) TO-220
    Verical () IXTP36P15P 150 50
    IXTP36P15P 120 120
    Arrow Electronics () IXTP36P15P 150 28 Weeks 50
    IXTP36P15P 100 28 Weeks 100
    Newark IXTP36P15P Bulk 1
    RS IXTP36P15P Bulk 8 Weeks 50
    Get Quote
    Onlinecomponents.com IXTP36P15P
    IXTP36P15P Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    36p15
    Abstract: IXTP36P15P 3-26-08-B
    Contextual Info: Preliminary Technical Information PolarPTM Power MOSFET P-Channel Enhancement Mode Avalanche Rated IXTA36P15P IXTP36P15P IXTQ36P15P S G D TAB G D (TAB) D S Test Conditions VDSS TJ = 25°C to 150°C - 150 V VDGR TJ = 25°C to 150°C, RGS = 1MΩ - 150 V VGSS
    Original
    O-263 IXTA36P15P IXTP36P15P IXTQ36P15P O-220 100ms 36P15P 36p15 3-26-08-B PDF
    Contextual Info: Preliminary Technical Information PolarPTM Power MOSFET P-Channel Enhancement Mode Avalanche Rated IXTA36P15P IXTP36P15P IXTQ36P15P S G D TAB = = ≤ RDS(on) - 150V - 36A Ω 110mΩ TO-3P (IXTQ) TO-220 (IXTP) TO-263 (IXTA) G VDSS ID25 G D(TAB) D S Symbol Test Conditions
    Original
    IXTA36P15P IXTP36P15P IXTQ36P15P O-220 O-263 100ms IXTA36P15P 36P15P PDF
    IXTA36P15P IXTP36P15P IXTH36P15P IXTQ36P15P O-263 O-220 O-247 100ms PDF
    36P15
    Abstract: IXTA36P15P IXTP36P15P to-247 to-220 to-3p IXTQ36P15P IXTH36P15P 3-26-08-B 36P15P TO263
    Contextual Info: PolarPTM Power MOSFET IXTA36P15P IXTP36P15P IXTH36P15P IXTQ36P15P P-Channel Enhancement Mode Avalanche Rated TO-263 IXTA G VDSS = = ID25 RDS(on) ≤ TO-220 (IXTP) S D (TAB) G - 150V - 36A Ω 110mΩ TO-247 (IXTH) D (TAB) D S G Symbol Test Conditions VDSS