    FEPB16AT Search Results
    FEPB16AT Datasheets (10)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    FEPB16AT
    General Semiconductor Dual Ultrafast Plastic Rectifier Original PDF 104.14KB 3
    FEPB16AT
    General Semiconductor FAST EFFICIENT PLASTIC RECTIFIER Original PDF 86.73KB 2
    FEPB16AT
    General Semiconductor FAST EFFICIENT PLASTIC RECTIFIER Original PDF 55.19KB 2
    FEPB16AT
    Vishay Dual Ultrafast Plastic Rectifier, Forward Current 16A, Original PDF 77.65KB 3
    FEPB16AT-E3/45
    Vishay Semiconductors Diodes, Rectifiers - Arrays, Discrete Semiconductor Products, DIODE ARRAY 50V 8A TO263AB Original PDF 5
    FEPB16AT-E3/81
    FEPB16ATHE3/45
    FEPB16ATHE3/81
    FEPB16ATHE3_A/I
    Vishay Semiconductors DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB Original PDF 150.39KB
    FEPB16ATHE3_A/P
    SF Impression Pixel
    FEPB16AT Price and Stock
    Select Manufacturer
    Vishay Semiconductors FEPB16AT-E3-81
    DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey FEPB16AT-E3-81 Tape & Reel 800
    Buy Now
    Vishay Semiconductors FEPB16AT-E3-45
    DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB
    DigiKey FEPB16AT-E3-45 Tube 1,000
    • 1 -
    Buy Now
    Vishay Semiconductors FEPB16ATHE3_A-I
    DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB
    DigiKey FEPB16ATHE3_A-I Tape & Reel 800
    Vishay Semiconductors FEPB16ATHE3_A-P
    DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB
    DigiKey FEPB16ATHE3_A-P Tube 1,000
    • 1 -
    Vishay Intertechnologies FEPB16ATHE3_A/I
    16A,50V,35NS,DUAL UF RECT
    Newark FEPB16ATHE3_A/I Bulk 800
    Get Quote
    FEPB16AT Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: FEPB16AT thru FEPB16JT Dual Ultrafast Plastic Rectifier Reverse Voltage 50 to 600V Forward Current 16A TO-263AB 0.411 10.45 0.190 (4.83) 0.380 (9.65) 0.160 (4.06) Mounting Pad Layout 0.055 (1.40) 0.045 (1.14) 0.245 (6.22) MIN Dimensions in inches and (millimeters)
    Original
    FEPB16AT FEPB16JT O-263AB 0V-400V 00V-1000V 0-400V 00-400V 00-600V 50mVp-p PDF
    OCR Scan
    FEPB16ATTHRU FEPB16JT O-263AB PDF
    16CT
    Abstract: 16DT FEPB16AT FEPB16JT fepb16dt
    Original
    FEPB16AT FEPB16JT O-263AB rec400V 00V-1000V 0-400V 00-400V 00-600V 50mVp-p 16CT 16DT FEPB16JT fepb16dt PDF
    FEPB16AT FEPB16JT O-263AB 50mVp-p PDF
    Contextual Info: NEW PRODUCT NEW PRODUCT NEW PRODUCT FEPB16AT THRU FEPB16JT FAST EFFICIENT PLASTIC RECTIFIER Reverse Voltage - 50 to 600 Volts Forward Current - 16.0 Amperes TO-263AB FEATURES ♦ Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0
    OCR Scan
    FEPB16AT FEPB16JT O-263AB O-263AB MIL-STD-75erse FEPB16ATTHRU PDF
    16CT