    142PC30D Search Results
    142PC30D Datasheets (4)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    142PC30D
    Honeywell Pressure Sensor, 0 to 30psi Range, Differential Type Original PDF 487.16KB 5
    142PC30D
    Honeywell Pressure Sensor Original PDF 525.85KB 5
    142PC30D
    Honeywell 140PC Series, Differential, Gage; Signal Conditioning: Amplified; Pressure Range: 0 psi to 30.0 psi; Port Style: Straight Scan PDF 87.6KB 1
    142PC30D
    Unknown Pressure Sensor - Absolute Differential Gage Vacuum Gage/Amplified Scan PDF 526.76KB 4
    SF Impression Pixel
    142PC30D Price and Stock
    Select Manufacturer
    Honeywell Sensing and Control 142PC30D
    SENSOR 30PSID 0.2" 6V
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey 142PC30D Bulk 30
    • 1 -
    Buy Now
    Mouser Electronics 142PC30D
    • 1 -
    Get Quote
    Verical () 142PC30D 28 1
    Buy Now
    142PC30D 18 1
    Newark 142PC30D Bulk 28 1
    Onlinecomponents.com 142PC30D 47
    TME 142PC30D 28 1
    Powell Electronics 142PC30D 31 1
    Master Electronics 142PC30D 47
    Honeywell Sensing and Control / MICRO SWITCH 142PC30D
    Board Mount Pressure Sensors 7V to16V 30psi Guage Transducer