    V511CA60 Search Results
    V511CA60 Datasheets (5)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V511CA60
    Harris Semiconductor Industrial High Energy Metal-Oxide Disc Varistor Original PDF 58.12KB 5
    V511CA60
    Littelfuse TVS - Varistors, MOVs, Circuit Protection, VARISTOR 735V 70KA DISC 60MM Original PDF 5
    V511CA60
    Littelfuse Varistor Products - High Energy Industrial Disc Original PDF 105.26KB 8
    V511CA60
    V511CA60PS
    Littelfuse Industrial High Energy Metal-Oxide Disc Varistor Original PDF 63.66KB 8
    SF Impression Pixel
    V511CA60 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Littelfuse Inc V511CA60
    Varistors 820V 70kA 5000pF 60mm Disc
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics V511CA60
    • 1 -
    Get Quote
    RS V511CA60 Bulk 8 Weeks 15
    • 1 -
    Get Quote
    Onlinecomponents.com V511CA60
    Buy Now
    Harris Semiconductor V511CA60
    Var MOV 510VAC/675VDC 70000A 820V SMD Bulk
    Bristol Electronics V511CA60 12 1
    Buy Now
    Quest Components V511CA60 9
    V511CA60 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V511CA60 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage820 V(RMS) Max. Applied Voltage510 V(DC) Max. Applied Voltage675 I(TM) Max.(A) Peak Current70k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage1.3k @I(PP) (A) (Test Condition)200 W(TM) Max.(J) Transient Energy1.8k