    V481CA60 Search Results
    V481CA60 Datasheets (5)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V481CA60
    Harris Semiconductor Industrial High Energy Metal-Oxide Disc Varistor Original PDF 58.12KB 5
    V481CA60
    Littelfuse Varistor Products - High Energy Industrial Disc Original PDF 105.26KB 8
    V481CA60
    Littelfuse TVS - Varistors, MOVs, Circuit Protection, VARISTOR 670V 70KA DISC 60MM Original PDF 5
    V481CA60
    V481CA60PS
    Littelfuse Industrial High Energy Metal-Oxide Disc Varistor Original PDF 63.66KB 8
    SF Impression Pixel
    V481CA60 Price and Stock
    Littelfuse Inc
    Littelfuse Inc V481CA60
    Varistors 750V 70kA 5500pF 60mm Disc
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics V481CA60
    • 1 -
    Get Quote
    RS V481CA60 Bulk 8 Weeks 15
    • 1 -
    Get Quote
    Onlinecomponents.com V481CA60
    Buy Now
    Neutron USA V481CA60
    Buy Now
    V481CA60 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V481CA60 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage750 V(RMS) Max. Applied Voltage480 V(DC) Max. Applied Voltage640 I(TM) Max.(A) Peak Current70k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage1.16k @I(PP) (A) (Test Condition)200 W(TM) Max.(J) Transient Energy1.6k