    DF20NC15 Search Results
    DF20NC15 Datasheets (1)
    Shindengen Electric
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    DF20NC15
    Shindengen Electric Schottky Barrier Diode Scan PDF 647.89KB 2
    SF Impression Pixel
    DF20NC15 Price and Stock
    Shindengen Electronic Manufacturing Co Ltd
    Shindengen Electronic Manufacturing Co Ltd DF20NC15-7102
    Rectifiers Schottky Barrier Diode
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics DF20NC15-7102
    Get Quote
    Verical () DF20NC15-7102 200 33
    • 1 -
    Buy Now
    DF20NC15-7102 100 33
    • 1 -
    Buy Now
    DF20NC15-7102 94 31
    Quest Components DF20NC15-7102 240
    TME DF20NC15-7102 94 1
    Shindengen Electronic Manufacturing Co Ltd DF20NC15-7072
    Mouser Electronics DF20NC15-7072
    Get Quote
    TME DF20NC15-7072 1,000
    DF20NC15 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    marking AFW
    Contextual Info: Schottky Barrier Diode Twin Diode Mfm OUTLINE Package : STO-220 DF20NC15 Unit-m m Weight 1.5g Typ P y K L l°-(ffl) 10.2 15 0 V 2 0 A Feature • SM D ' SM D • <SlR=0.4mA 1Low lR=0.4mA 1Resistance for thermal run-away < IA Main Use >X ' f ' y 1Sw itching Regulator
    OCR Scan
    DF20NC15 STO-220 i50Hz marking AFW SMD DIODE BOOK diode T3 Marking 20NC15 DF20NC15 smd marking 5G J532 smd diode marking 47 PDF
    smd diode marking UJ
    Contextual Info: Schottky Barrier Diode Twin Diode mnm DF20NC15 o u t lin e 150V 20A Feature • SM D • SM D • lR = 0 .4 m A • Low lR=0.4mA • U IC < 0 • R esistance for thermal run-away Main Use • Sw itching Regulator • D C/D C Converter • D C/D C n y K - 9
    OCR Scan
    Contextual Info: Schottky Barrier Diode Twin Diode mwm DF20NC15 o u tlin e 150V 20A Feature • SMD • SMD • SlR=0.4mA • Low lR=0.4mA • ÎÂ SÏËÎSËC LIC < 11 • Resistance for thermal run-away Main Use • Switching Regulator • DC/DC Converter • Home Appliance, Office Autom ation