BT138F600 Search Results
BT138F600 Datasheets (15)
| BT138F-600 |
| BT138F-600 |
| BT138F-600 |
| BT138F-600 |
| BT138F-600 |
| BT138F-600E |
| BT138F-600F |
| BT138F-600F |
| BT138F-600G |
| BT138F-600G |
BT138F600 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
triacs bt 12
Abstract: bt136 600e triacs bt 16
OCR Scan |
BT138F-600Contextual Info: Preliminary BT138F-600 SemiWell Semiconductor UL : E228720 Bi-Directional Triode Thyristor Symbol ○ 2.T2 Features ▼▲ ◆ Repetitive Peak Off-State Voltage : 600V ◆ R.M.S On-State Current IT(RMS = 12 A ) ○ 1.T1 ◆ High Commutation dv/dt ◆ Isolation Voltage ( VISO = 1500V AC ) |