BCAP0050 Search Results
BCAP0050 Datasheets (5)
| Part | ECAD Model | Manufacturer | Description | Datasheet Type | PDF Size | Page count | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BCAP0050 P270 S01 | Maxwell Technologies | Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors - CAP 50F 2.7V WIRE LEAD | Original | 1.65MB | |||
| BCAP0050P270T01 | Maxwell Technologies | Electric Double Layer Capacitors, Supercaps, Capacitors, CAP SUPER 50F 2.7V RADIAL | Original | 9 | |||
| BCAP0050 P270 T01 | Maxwell Technologies | Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors - CAP 50F 2.7V THROUGH HOLE | Original | 841.72KB | |||
| BCAP0050 P270 X01 | Maxwell Technologies | Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors - CAP SUPER 50F 2.7V WIRE LEAD XP | Original | 749.64KB | |||
| BCAP0050 P300 X11 | Maxwell Technologies | CAP 50F 3V THROUGH HOLE | Original | 426.55KB |
BCAP0050 Price and Stock
Maxwell Technologies BCAP0050-P300-X11CAP 50F 3V THROUGH HOLE |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
BCAP0050-P300-X11 | Bulk | 27 | 1 |
Buy Now | |||||
Maxwell Technologies BCAP0050-P270-X01CAP 50F -10% +20% 2.7V T/H |
BCAP0050-P270-X01 | Bulk | 16 | 1 |
Buy Now | |||||
Maxwell Technologies BCAP0050 P270 S01Supercapacitors / Ultracapacitors 2.7V, 50F wire lead ESHSR-0050C0-002R7 |
BCAP0050 P270 S01 |
Get Quote | ||||||||
BCAP0050 P270 S01 | 1,497 |
Get Quote | |||||||
Maxwell Technologies BCAP0050 P300 X11Supercapacitors / Ultracapacitors 3V 50F wire lead |
BCAP0050 P300 X11 |
Maxwell Technologies BCAP0050P300X11BCAP 50F 3,0V 18X41 XP Perform |