    ARJ20A12 Search Results
    ARJ20A12 Datasheets (6)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    ARJ20A12
    Aromat SMD RELAYS WITH 8GHz CAPABILITIES Original PDF 179.62KB 5
    ARJ20A12
    Panasonic RJ-relay. SMD relays with 8 GHz capabilities. 2 form C. Surface-mount terminal. Single side stable. Carton packing. Coil rating 12 V DC. Nominal operating power 200 mW. Original PDF 178.74KB 5
    ARJ20A12X
    ARJ20A12X
    Panasonic 5GHz Relay, 2 Form C, 10mA 10VDC, 50ohms, SMD Original PDF 155.06KB 5
    ARJ20A12Z
    ARJ20A12Z
    Panasonic RJ-relay. SMD relays with 8 GHz capabilities. 2 form C. Surface-mount terminal. Single side stable. Tape and reel packing. Coil rating 12 V DC. Nominal operating power 200 mW. Original PDF 178.74KB 5
    SF Impression Pixel
    ARJ20A12 Price and Stock
    Panasonic Electronic Components
    Panasonic Electronic Components ARJ20A12
    RELAY RF DPDT 300MA 12V
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey ARJ20A12 Tube 18 1
    Buy Now
    Avnet Americas ARJ20A12 Bulk 10 Weeks 50
    Buy Now
    Mouser Electronics ARJ20A12 2
    Verical ARJ20A12 1 1
    Newark ARJ20A12 Bulk 30 1
    RS ARJ20A12 Bulk 22 3 Weeks 1
    Future Electronics ARJ20A12 Box 10 Weeks 50
    TTI ARJ20A12 Bulk 50 50
    • 1 -
    Onlinecomponents.com ARJ20A12 50
    Quest Components ARJ20A12 224
    Master Electronics ARJ20A12 50
    Sager ARJ20A12 50
    • 1 -
    Panasonic Electronic Components ARJ20A12X
    RELAY RF DPDT 300MA 12V
    DigiKey ARJ20A12X Tape & Reel 500
    Avnet Americas ARJ20A12X Tape & Reel 500
    Mouser Electronics ARJ20A12X
    Get Quote
    Master Electronics ARJ20A12X
    Sager ARJ20A12X 500
    Panasonic Electronic Components ARJ20A12Z
    RELAY RF DPDT 300MA 12V
    DigiKey () ARJ20A12Z Cut Tape 1
    ARJ20A12Z Digi-Reel 1
    ARJ20A12Z Tape & Reel 500
    Avnet Americas ARJ20A12Z Tape & Reel 10 Weeks 500
    Mouser Electronics ARJ20A12Z
    Get Quote
    Verical ARJ20A12Z 351 1
    RS ARJ20A12Z Bulk 10 Weeks 500
    Quest Components ARJ20A12Z 36
    Master Electronics ARJ20A12Z 362
    Sager ARJ20A12Z 500
    Panasonic Electronic Components ARJ20A12J
    Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 300mA
    TME ARJ20A12J 500
    Avnet Abacus ARJ20A12J 23 Weeks 500
    ARJ20A12 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    R-4737
    Abstract: double coil latching relays smd
    Contextual Info: SMD RELAYS WITH 8GHz CAPABILITIES FEATURES 9.00 .354 14.0 .551 • Excellent high frequency characteristics 50Ω, at 5GHz V.S.W.R.: Max. 1.25 Insertion loss: Max. 0.5dB Isolation: Min. 35dB (Between open contacts) Min. 30dB (Between contact sets) • Surface mount terminal