    APT5015BLC Search Results
    APT5015BLC Datasheets (1)
    Advanced Power Technology
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    APT5015BLC
    Advanced Power Technology POWER MOS VI 500V 32A 0.150 Ohm Original PDF 28.96KB 2
    SF Impression Pixel
    APT5015BLC Price and Stock
    Select Manufacturer
    Others APT5015BLC
    Trans MOSFET N-CH 500V 32A 3-Pin(3+Tab) TO-247
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Bristol Electronics APT5015BLC 17
    • 1 -
    Get Quote
    Quest Components APT5015BLC 41
    Buy Now
    APT5015BLC Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    APT5015BLC
    Contextual Info: APT5015BLC 500V 32A 0.150 W POWER MOS VITM Power MOS VITM is a new generation of low gate charge, high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs. Lower gate charge is achieved by optimizing the manufacturing process to minimize Ciss and Crss. Lower gate charge coupled with Power MOS VITM optimized gate layout,