    VTM48EF080 Search Results
    VTM48EF080 Datasheets (2)
    Vicor
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    VTM48EF080M030A00
    Vicor DC DC Converters, Power Supplies - Board Mount, CONVERT DC/DC VTM 8V 30A SMD Original PDF 18
    VTM48EF080T030A00
    SF Impression Pixel
    VTM48EF080 Price and Stock
    Vicor Corporation
    Vicor Corporation VTM48EF080M030A00
    DC DC CONVERTER 8V 240W
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey VTM48EF080M030A00 Tray 25
    • 1 -
    Buy Now
    Avnet Americas VTM48EF080M030A00 Tray 40 Weeks 25
    Buy Now
    Mouser Electronics VTM48EF080M030A00
    • 1 -
    Get Quote
    Avnet Abacus VTM48EF080M030A00 42 Weeks 25
    Get Quote
    Vicor Corporation VTM48EF080T030A00
    DC DC CONVERTER 8V 240W
    DigiKey VTM48EF080T030A00 Tray 25
    Avnet Americas VTM48EF080T030A00 Tray 40 Weeks 25
    Mouser Electronics VTM48EF080T030A00
    Avnet Abacus VTM48EF080T030A00 42 Weeks 25
    VTM48EF080 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    VTM48EF080T030A00
    Abstract: VTM48EF080 VTM48ET080T030A00 030A00
    Contextual Info: VTM Current Multiplier VTM48EF080 x 030A00 S C NRTL US High Efficiency, Sine Amplitude Converter FEATURES • 48 Vdc to 8 Vdc 30 A current multiplier - Operating from standard 48 V or 24 V PRM™ Regulators • High efficiency >95% reduces system power
    Original
    VTM48EF080 030A00 VTM48EF080T030A00 VTM48ET080T030A00 030A00 PDF
    Contextual Info: VTM Current Multiplier VTM48 E x 080 y 030A00 S C NRTL US High Efficiency, Sine Amplitude Converter FEATURES • 48 Vdc to 8 Vdc 30 A current multiplier - Operating from standard 48 V or 24 V PRM Regulators • High efficiency >95% reduces system power
    Original
    VTM48 030A00 PDF