VTM48EF080 Search Results
VTM48EF080 Datasheets (2)
| Part | ECAD Model | Manufacturer | Description | Datasheet Type | PDF Size | Page count | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VTM48EF080M030A00 |
DC DC Converters, Power Supplies - Board Mount, CONVERT DC/DC VTM 8V 30A SMD | Original | 18 | |||
| VTM48EF080T030A00 |
VTM48EF080 Price and Stock
Vicor Corporation VTM48EF080M030A00DC DC CONVERTER 8V 240W |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
VTM48EF080M030A00 | Tray | 25 |
Buy Now | ||||||
VTM48EF080M030A00 | Tray | 40 Weeks | 25 |
Buy Now | |||||
VTM48EF080M030A00 |
Get Quote | ||||||||
VTM48EF080M030A00 | 42 Weeks | 25 |
Get Quote | ||||||
Vicor Corporation VTM48EF080T030A00DC DC CONVERTER 8V 240W |
VTM48EF080T030A00 | Tray | 25 |
VTM48EF080T030A00 | Tray | 40 Weeks | 25 |
VTM48EF080T030A00 |
VTM48EF080T030A00 | 42 Weeks | 25 |
VTM48EF080 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
VTM48EF080T030A00
Abstract: VTM48EF080 VTM48ET080T030A00 030A00
Original |
VTM48EF080 030A00 VTM48EF080T030A00 VTM48ET080T030A00 030A00 | |
Contextual Info: VTM Current Multiplier VTM48 E x 080 y 030A00 S C NRTL US High Efficiency, Sine Amplitude Converter FEATURES • 48 Vdc to 8 Vdc 30 A current multiplier - Operating from standard 48 V or 24 V PRM Regulators • High efficiency >95% reduces system power |
Original |
VTM48 030A00 | |