    V481BA60 Search Results
    V481BA60 Datasheets (3)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V481BA60
    Harris Semiconductor Industrial High Energy Metal-Oxide Varistor Original PDF 54.03KB 4
    V481BA60
    Littelfuse Varistor Products - High Energy Industrial Original PDF 207.73KB 5
    V481BA60
    SF Impression Pixel
    V481BA60 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Littelfuse Inc V481BA60
    Varistors 750V 70kA 5500pF
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics V481BA60 4
    Buy Now
    Verical V481BA60 7 1
    Buy Now
    Newark V481BA60 Bulk 98 1
    RS V481BA60 Bulk 2 1
    Future Electronics V481BA60 Bag 15 Weeks 24
    TTI V481BA60 Bulk 46 1
    Onlinecomponents.com V481BA60
    TME V481BA60 24
    • 1 -
    Get Quote
    Neutron USA V481BA60 50
    Sager V481BA60 24
    • 1 -
    Littelfuse Inc V481BA60X2630
    Var MOV 480VAC/640VDC 70000A 750V Bolt Down Screw
    Verical V481BA60X2630 10 1
    Others V481BA60
    PUI V481BA60 6
    Get Quote
    V481BA60 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V481BA60 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage750 V(RMS) Max. Applied Voltage480 V(DC) Max. Applied Voltage640 I(TM) Max.(A) Peak Current70k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage1.16k @I(PP) (A) (Test Condition)200 W(TM) Max.(J) Transient Energy1.6k