    V571DB40 Search Results
    V571DB40 Datasheets (4)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V571DB40
    Harris Semiconductor Industrial High Energy Metal-Oxide Varistor Original PDF 37.6KB 4
    V571DB40
    Littelfuse VAR METAL OXIDE 575V 730V 40000A 1000V 40mm BOLT-DOWN Original PDF 196.6KB 4
    V571DB40
    Littelfuse Over 600 obsolete distributor catalogs now available on the Datasheet Archive - Varistor, 575Vm (AC), 730Vm (DC), 40000A, Surge Suppressor Scan PDF 36.14KB 1
    V571DB40
    SF Impression Pixel
    V571DB40 Price and Stock
    Littelfuse Inc
    Littelfuse Inc V571DB40
    Varistors 910V 40kA 2200pF
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics V571DB40 47
    Buy Now
    Newark V571DB40 Bulk 30 1
    Buy Now
    RS V571DB40 Bulk 8 1
    TTI V571DB40 Bulk 5 1
    Onlinecomponents.com V571DB40
    TME V571DB40 30
    • 1 -
    Get Quote
    Neutron USA V571DB40 50
    V571DB40 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V571DB40 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage910 V(RMS) Max. Applied Voltage575 V(DC) Max. Applied Voltage730 I(TM) Max.(A) Peak Current40k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage1.48k @I(PP) (A) (Test Condition)200 W(TM) Max.(J) Transient Energy770