    STPS10120C Search Results
    STPS10120C Datasheets (2)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STPS10120CFP
    STMicroelectronics Power Schottky rectifier Original PDF 107.29KB 8
    STPS10120CT
    SF Impression Pixel
    STPS10120C Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STPS10120CFP
    DIODE ARR SCHOTT 120V TO-220FPAB
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STPS10120CFP Tube 2,000
    • 1 -
    Buy Now
    Vyrian STPS10120CFP 12,915
    • 1 -
    Get Quote
    STMicroelectronics STPS10120CT
    Diode Schottky 120V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube - Rail/Tube (Alt: STPS10120CT)
    Avnet Americas STPS10120CT Tube 15 Weeks 3,000
    Buy Now
    Mouser Electronics STPS10120CT 2,938
    STMicroelectronics STPS10120CT 2,938 1
    TME STPS10120CT 500 1,000
    Avnet Silica STPS10120CT 16 Weeks 50
    Get Quote
    EBV Elektronik STPS10120CT 3,500 16 Weeks 50
    STPS10120C Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    STPS10120CFP
    Abstract: STPS10120CT A1012-0 JESD97
    Contextual Info: STPS10120C Power Schottky rectifier Table 1. Main product characteristics IF AV 2x5A VRRM 120 V Tj(max) 175° C VF(typ) A1 K A2 0.64 V Feature and benefits K • High junction temperature capability ■ Good trade-off between leakage current and forward voltage drop
    Original