    RTQ025P02 Search Results
    RTQ025P02 Datasheets (4)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    RTQ025P02
    ROHM DC-DC Converter (-20V, -2.5A) Original PDF 93.54KB 5
    RTQ025P02HZGTR
    ROHM Semiconductor MOSFET P-CH 20V 2.5A TSMT6 Original PDF 1.5MB
    RTQ025P02TR
    ROHM Transistor Mosfet P-CH 20V 2.5A 6TSMT6 T/R Original PDF 96.71KB 5
    RTQ025P02TR
    ROHM DC-DC Converter (-20 V, -2.5 A) Original PDF 84.58KB 4
    SF Impression Pixel
    RTQ025P02 Price and Stock
    ROHM Semiconductor
    ROHM Semiconductor RTQ025P02HZGTR
    MOSFET P-CH 20V 2.5A TSMT6
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey () RTQ025P02HZGTR Cut Tape 63 1
    Buy Now
    RTQ025P02HZGTR Digi-Reel
    • 1 -
    Buy Now
    RTQ025P02HZGTR Tape & Reel 3,000
    • 1 -
    Mouser Electronics RTQ025P02HZGTR 205
    Verical () RTQ025P02HZGTR 580 8
    RTQ025P02HZGTR 45 45
    Newark RTQ025P02HZGTR Cut Tape 1,220 1
    Avnet Silica RTQ025P02HZGTR 19 Weeks 3,000
    Get Quote
    ROHM Semiconductor RTQ025P02TL
    2500MA, 20V, P-CHANNEL, SI, SMALL SIGNAL, MOSFET
    Quest Components RTQ025P02TL 9,000
    ROHM Semiconductor RTQ025P02GZTL
    SMALL SIGNAL FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 2.5A I(D), 20V, 1-ELEMENT, P-CHANNEL, SILICON, METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET
    Quest Components RTQ025P02GZTL 8,989
    ROHM Semiconductor RTQ025P02TR
    Quest Components RTQ025P02TR 950
    ROHM Semiconductor RTQ025P02FRATR
    Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -2.5A; Idm: -10A; 1.25W; TSMT6
    TME RTQ025P02FRATR 3
    Get Quote
    Avnet Silica RTQ025P02FRATR 19 Weeks 3,000
    RTQ025P02 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: RTQ025P02 Transistor 2.5V Drive Pch MOS FET RTQ025P02 zExternal dimensions Unit : mm zStructure Silicon P-channel MOSFET TSMT6 zFeatures 1) Low On-resistance.(140mΩ at 2.5V) 2) High Power Package. 3) High speed switching. 4) Low voltage drive.(2.5V) 1.0MAX
    Original
    RTQ025P02 PDF
    RTQ025P02
    Original
    RTQ025P02 RTQ025P02 PDF
    RTQ025P02
    RTQ025P02 RTQ025P02 PDF
    TSMT6
    Abstract: RTQ025P02
    Contextual Info: RTQ025P02 Transistor DC-DC Converter −20V, −2.5A RTQ025P02 zExternal dimensions (Units : mm) zFeatures 1) Low On-resistance.(140mΩ at 2.5V) 2) High Power Package. 3) High speed switching. 4) Low voltage drive.(2.5V) TSMT6 2.8 0.85 2.9 (4) (5) (6) 0.16
    RTQ025P02 RTQ025P02S TSMT6 RTQ025P02 PDF
    Contextual Info: RTQ025P02FRA RTQ025P02 Transistor AEC-Q101 Qualified 2.5V Drive Pch MOS FET RTQ025P02FRA RTQ025P02 zExternal dimensions Unit : mm zStructure Silicon P-channel MOSFET TSMT6 1.0MAX 2.9 1.9 0.95 0.95 (5) 0.7 (4) 1.6 2.8 (6) 0.85 (1) (2) 0~0.1 (3) 1pin mark
    RTQ025P02FRA RTQ025P02 AEC-Q101 RTQ025P02FRuipment PDF
    RTQ025P02
    RTQ025P02 RTQ025P02ipment RTQ025P02 PDF
    RTQ025P02
    Abstract: 25402E
    RTQ025P02 RTQ025P02 0000E-6 582E-6 000E-3 756E-3 0000E6 00E-12 25402E PDF
    schematic diagram atx Power supply 500w
    Abstract: pioneer PAL 012A 1000w inverter PURE SINE WAVE schematic diagram 600va numeric ups circuit diagrams winbond bios 25064 TLE 9180 infineon smsc MEC 1300 nu TBE schematic diagram inverter 2000w DK55 circuit diagram of luminous 600va UPS