    C74AC640 Search Results
    SF Impression Pixel
    C74AC640 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Toshiba America Electronic Components TC74AC640FTEL
    IC TXRX 2V/5.5V 20-TSSOP
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey TC74AC640FTEL Tape & Reel 2,000
    Buy Now
    Mouser Electronics TC74AC640FTEL 255
    Buy Now
    Toshiba America Electronic Components TC74AC640F(EL,F)
    IC TXRX 2V/5.5V 20-SOP
    DigiKey TC74AC640F(EL,F) Tape & Reel 2,000
    Mouser Electronics TC74AC640F(EL,F)
    • 1 -
    Get Quote
    Vyrian TC74AC640F(EL,F) 18,511
    • 1 -
    Get Quote
    Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin SOP T/R
    Bristol Electronics TC74AC640FELF 2,000 1
    onsemi MC74AC640DT
    Bus Transceiver, AC Series, 1-Func, 8-Bit, Inverted Output, CMOS, TSSOP20
    Rochester Electronics MC74AC640DT 1,527 1
    onsemi MC74AC640DTEL
    Rochester Electronics MC74AC640DTEL 2,000 1
    C74AC640 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    74ACT640
    OCR Scan
    C74AC640 MC74AC640/74ACT640 ACT640 74ACT 74ACT640 PDF
    Contextual Info: MOTOROLA M C74AC640 M C74ACT640 O ctal B idirectional Transceiver w ith 3 -S ta te O utputs OCTAL BIDIRECTIONAL TRANSCEIVER WITH 3-STATE OUTPUTS T h e M C 74A C 64 0/7 4A C T 640 octal bus tra n sceiver is des ig n e d fo r asynchronou s tw o -w a y co m m u n ic a tio n b etw e e n d a ta buses. T h e d evice tra n s m its d a ta fro m bus