AT27C256 Search Results
AT27C256 Datasheets (150)
AT27C256 Price and Stock
Microchip Technology Inc AT27C256R-45JU-TIC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
AT27C256R-45JU-T | Digi-Reel | 932 | 1 |
Buy Now | |||||
| AT27C256R-45JU-T | Cut Tape | 932 | 1 |
Buy Now | ||||||
| AT27C256R-45JU-T | Tape & Reel | 750 | 750 |
AT27C256R-45JU-T | Tape & Reel | 750 | 5 Weeks | 750 |
AT27C256R-45JU-T | 1,008 |
AT27C256R-45JU-T |
AT27C256R-45JU-T | Tape & Reel | 5 Weeks |
AT27C256R-45JU-T | 750 |
AT27C256R-45JU-T | 750 |
Get Quote | |||||||
AT27C256R-45JU-T | 750 |
Get Quote | |||||||
AT27C256R-45JU-T | 7 Weeks | 750 |
AT27C256R-45JU-T | 6 Weeks | 750 |
AT27C256R-45JU-T | 750 |
Microchip Technology Inc AT27C256R-15JCIC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC |
AT27C256R-15JC | Tube | 960 |
Microchip Technology Inc AT27C256R-55PCIC EPROM 256KBIT PARALLEL 28DIP |
AT27C256R-55PC | Tube | 952 |
Microchip Technology Inc AT27C256R-55JIIC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC |
AT27C256R-55JI | Tube | 960 |
Microchip Technology Inc AT27C256R-12TCIC EPROM 256KBIT PARALLEL 28TSOP |
AT27C256R-12TC | Tray | 1,170 |
AT27C256 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: AT27LV256R Features • • • • • • • • • • • Wide Power Supply Range, 3.0 V to 5.5 V Fast Read Access Time -120 ns Compatible with JEDEC Standard AT27C256R Low Power 3.3-Volt CMOS Operation 20 |iA max. Standby 29 mW max. Active at 5 MHz for Vcc = 3.6 V |
OCR Scan |
AT27LV256R AT27C256R 28-Lead 600-mil 32-Pad R-25RC AT27LV256R-25T 28DW6 AT27LV256R-25DI | |
Contextual Info: AT27BV256 Features • • Fast Read Access Tim e - 70 ns Dual Voltage Range Operation Unregulated Battery Power Supply Range, 2.7V to 3.6V or Standard 5V ± 10% Supply Range Pin Com patible with JEDEC Standard AT27C256 Low Power CMOS Operation 20 |^A max. less than 1 j_iA typical Standby for Vcc = 3.6V |
OCR Scan |
0547cContextual Info: Features • Fast Read Access Time - 55ns • Dual Voltage Range Operation • • • • • • • • – Low-voltage Power Supply Range, 3.0V to 3.6V or Standard 5V ± 10% Supply Range Pin Compatible with JEDEC Standard AT27C256R Low-power CMOS Operation |