AT27C010 Search Results
AT27C010 Datasheets (146)
AT27C010 Price and Stock
Microchip Technology Inc AT27C010-45JU-TIC EPROM 1MBIT PARALLEL 32PLCC |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
AT27C010-45JU-T | Digi-Reel | 2,031 | 1 |
Buy Now | |||||
| AT27C010-45JU-T | Cut Tape | 2,031 | 1 |
Buy Now | ||||||
| AT27C010-45JU-T | Tape & Reel | 1,500 | 750 |
AT27C010-45JU-T | 1,435 |
AT27C010-45JU-T | Tape & Reel | 540 | 5 Weeks |
AT27C010-45JU-T |
AT27C010-45JU-T | 6 Weeks | 750 |
Get Quote | ||||||
AT27C010-45JU-T | 5 Weeks | 750 |
Get Quote | ||||||
AT27C010-45JU-T |
AT27C010-45JU-T | 4,550 |
Microchip Technology Inc AT27C010-70JU-TIC EPROM 1MBIT PARALLEL 32PLCC |
AT27C010-70JU-T | Cut Tape | 1,090 | 1 |
| AT27C010-70JU-T | Digi-Reel | 1,090 | 1 |
| AT27C010-70JU-T | Tape & Reel | 750 | 750 |
AT27C010-70JU-T | Tape & Reel | 5 Weeks | 750 |
AT27C010-70JU-T |
AT27C010-70JU-T | Tape & Reel | 5 Weeks |
AT27C010-70JU-T |
AT27C010-70JU-T | 7 Weeks | 750 |
AT27C010-70JU-T | 6 Weeks | 750 |
AT27C010-70JU-T |
Microchip Technology Inc AT27C010-45JUIC EPROM 1MBIT PARALLEL 32PLCC |
AT27C010-45JU | Tube | 584 | 1 |
AT27C010-45JU | Tube | 26 | 5 Weeks | 224 |
AT27C010-45JU | 190 |
AT27C010-45JU | 416 | 32 |
| AT27C010-45JU | 64 | 16 |
| AT27C010-45JU | 32 | 32 |
AT27C010-45JU | 38 | 5 Weeks | 32 |
| AT27C010-45JU | 8 | 5 Weeks | 32 |
AT27C010-45JU | Bulk | 1,900 | 1 |
| AT27C010-45JU | Bulk | 26 | 224 |
AT27C010-45JU | Bulk | 1 |
AT27C010-45JU | Tube | 31 | 5 Weeks |
AT27C010-45JU | 416 |
AT27C010-45JU | 64 | 1 |
AT27C010-45JU | 7 Weeks | 32 |
AT27C010-45JU | 6 Weeks | 32 |
AT27C010-45JU | 416 |
Microchip Technology Inc AT27C010-45PIIC EPROM 1MBIT PARALLEL 32DIP |
AT27C010-45PI | Tube | 240 |
Microchip Technology Inc AT27C010-90PIIC EPROM 1MBIT PARALLEL 32DIP |
AT27C010-90PI | Tube | 720 |
AT27C010 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: Features • Fast Read Access Tim e - 45 ns • Low-Power CMOS Operation - 100 jiA max. Standby - 25 mA max. Active at 5 MHz AT27C010L - 35 mA max. Active at 5 MHz (AT27C010) • JEDEC Standard Packages - 32-Lead 600-mil PDIP - 32-Lead PLCC - 32-Lead TSOP |
OCR Scan |
AT27C010L) AT27C010) 32-Lead 600-mil AT27C010 576-bitone-time | |
Contextual Info: AT27C01 O/L Features • • • • • • • • • • Fast Read Access Time -100 ns Low Power CMOS Operation 100 |iA max. Standby 25 mA max. Active at 5 MHz AT27C010L 40 mA max. Active at 5 MHz (AT27C010) Wide Selection of JEDEC Standard Packages Including OTP |
OCR Scan |
AT27C01 AT27C010L) AT27C010) 32-Lead 600-mll 32-Pad AT27C010/L AT27C010L-12TC AT27C010L-15TC | |
Contextual Info: AT27LV010 Features • • • • • • • • • • • Wide Power Supply Range, 3.0 VDC to 5.5 VDC Compatible w ith JEDEC Standard AT27C010 Low Power 3-Volt CMOS Operation 100 iiA max. Standby 26 mW max. Active at 1 MHz fo r Vcc = 3.3 VDC 138 mW max. Active at 5 MHz fo r Vcc = 5.5 VDC |
AT27LV010 AT27C010 32-Lead 600-mil 32-Pad AT27LV010-25TC AT27LV010-30TC 32DW6 | |
Contextual Info: AT27LV010 Features • • • • • • • • • • • Wide Power Supply Range, 3.0 VDC to 5.5 VDC Compatible with JEDEC Standard AT27C010 Low Power 3-Volt CMOS Operation 100 |iA max. Standby 26 mW max. Active at 1 MHz for Vcc = 3.3 VDC 138 mW max. Active at 5 MHz for Vcc = 5.5 VDC |
AT27LV010 AT27C010 32-Lead 600-mil 32-Pad Programming-100 T27LV 010-25TC | |
Contextual Info: Features • Fast Read Access Tim e - 70 ns • Dual Voltage Range Operation - Low Voltage Power Supply Range, 3.0V to 3.6V - or Standard 5V ± 10% Supply Range • Com patible with JEDEC Standard AT27C010 • Low Power CMOS Operation - 20 i*A max. less than 1 jiA typical Standby for Vcc = 3.6V |
AT27C010 32-Lead Ind59) 32-Lead, | |
Contextual Info: Features • Fast read access time – 90ns • Dual voltage range operation • • • • • • • • • – Unregulated battery power supply range, 2.7V to 3.6V, or – Standard power supply range, 5V 10% Compatible with JEDEC standard Atmel AT27C010 |
Original |
AT27C010 32-lead 200mA | |