    V250LU10 Search Results
    V250LU10 Datasheets (4)
    Littelfuse
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V250LU10CP
    Littelfuse TVS - Varistors, MOVs, Circuit Protection, VARISTOR 354V 3.5KA DISC 10MM Original PDF 10
    V250LU10CPX2855
    V250LU10P
    Littelfuse Circuit Protection - TVS - Varistors, MOVs - VARISTOR 390V 2.5KA DISC 10MM Original PDF 1.66MB
    V250LU10PX2855
    SF Impression Pixel
    V250LU10 Price and Stock
    Littelfuse Inc
    Littelfuse Inc V250LU10P
    Varistors 10MM Radial
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics V250LU10P
    • 1 -
    Get Quote
    RS V250LU10P Bulk 8 Weeks 500
    • 1 -
    Get Quote
    Onlinecomponents.com V250LU10P
    Buy Now
    Sager V250LU10P 5,000
    Buy Now
    Vyrian V250LU10P 10,502
    Littelfuse Inc V250LU10PX2855
    Varistors 10MM Radial
    Mouser Electronics V250LU10PX2855
    RS V250LU10PX2855 Bulk 8 Weeks 500
    Onlinecomponents.com V250LU10PX2855
    Sager V250LU10PX2855 5,000
    Vyrian V250LU10PX2855 6,469
    Littelfuse Inc V250LU10CP
    Varistors 10MM Radial
    Mouser Electronics V250LU10CP
    RS V250LU10CP Bulk 8 Weeks 500
    Onlinecomponents.com V250LU10CP
    Sager V250LU10CP 5,000
    Vyrian V250LU10CP 11,802
    Littelfuse Inc V250LU10CPX2855
    Varistors 10MM Radial
    Mouser Electronics V250LU10CPX2855
    RS V250LU10CPX2855 Bulk 8 Weeks 500
    Onlinecomponents.com V250LU10CPX2855
    Sager V250LU10CPX2855 5,000
    V250LU10 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V250LU10 Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage390 V(RMS) Max. Applied Voltage250 V(DC) Max. Applied Voltage330 I(TM) Max.(A) Peak Current2.5k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage650 @I(PP) (A) (Test Condition)25 W(TM) Max.(J) Transient Energy40