    UAPS45SC Search Results
    SF Impression Pixel
    UAPS45SC Price and Stock
    Microchip Technology Inc
    Microchip Technology Inc UAPS45SC
    IC RF AMP GPS 0HZ-45GHZ DIE
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey UAPS45SC Tray 25
    • 1 -
    Buy Now
    Mouser Electronics UAPS45SC
    • 1 -
    Get Quote
    Get Quote
    Richardson RFPD UAPS45SC 10
    Avnet Silica UAPS45SC 28 Weeks 1
    UAPS45SC Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    UAPS45SC
    Abstract: Centellax PLFX dc 12 Amplifier circuit diagrams
    Contextual Info: CENTELLAX UAPS45SC Datasheet 0.04 - 45GHz Broadband MMIC Low-Noise Amplifier with PLFX Application The UAPS45SC Broadband MMIC Low-Noise Amplifier with PLFX is designed for high efficiency and low-noise broadband applications in RF and microwave communications, test equipment and military systems. By using specific external components, the bandwidth of operation can be extended
    Original
    UAPS45SC 45GHz 40MHz. 383mW) 40dBm/W) 10x10mil SL1010X7R101M16VH 100pF Centellax PLFX dc 12 Amplifier circuit diagrams PDF
    UAPS45SC
    Contextual Info: UAPS45SC Datasheet DC to 45GHz Broadband MMIC Low-Noise Amplifier Device Highlights Description • Integrated PLFX technology: The UAPS45SC is a seven stage traveling wave amplifier. The amplifier features Centellax PLFX Passive Low Frequency eXtension circuitry
    Original
    UAPS45SC 45GHz 383mW) 40dBm/W) 18-40GHz SmD-000167 Centellax PLFX SMD resistors 2012 low noise amplifier 18-40ghz Centellax Traveling Wave Amplifier PDF