    STC20DE90 Search Results
    STC20DE90 Datasheets (3)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STC20DE90
    STMicroelectronics 900V 20A 60 Mohm Esbt Original PDF 80.62KB 4
    STC20DE90HP
    STMicroelectronics Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 900V - 20A - 0.06 ohm Original PDF 267.86KB 11
    STC20DE90HV
    STMicroelectronics Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 900V - 20A - 0.06 ohm Original PDF 240.72KB 11
    SF Impression Pixel
    STC20DE90 Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STC20DE90HP
    MOSFET ESBT 900V 20A TO247-4
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STC20DE90HP Tube 600
    • 1 -
    Buy Now
    Bristol Electronics STC20DE90HP 7
    • 1 -
    Get Quote
    Vyrian STC20DE90HP 11,280
    Get Quote
    STC20DE90 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    TO247-4L
    Abstract: C20DE90HV JESD97 STC20DE90HV DC DC converter 1A 400V TO 220 Package SMPS forward
    Contextual Info: STC20DE90HV Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 900 V - 20 A - 0.06 W Preliminary Data General features Table 1. General features VCS ON IC RCS(ON) 1.2 V 20 A 0.06 Ω • Low equivalent on resistance ■ Very fast-switch, up to 150 kHz ■
    Original
    STC20DE90HV 2002/93/EC O247-4L STC20DE90HV TO247-4L C20DE90HV JESD97 DC DC converter 1A 400V TO 220 Package SMPS forward PDF
    C20DE90HP
    Abstract: STC20DE90HP SMPS 30v 20a JESD97 DC DC converter 1A 400V TO 220 Package C20DE90HP equivalent
    Contextual Info: STC20DE90HP Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 900 V - 20 A - 0.06 W Preliminary Data General features Table 1. General features VCS ON IC RCS(ON) 1.2 V 20 A 0.06 Ω • Low equivalent on resistance ■ Very fast-switch, up to 150 kHz ■
    Original
    STC20DE90HP 2002/93/EC O247-4L STC20DE90HP C20DE90HP SMPS 30v 20a JESD97 DC DC converter 1A 400V TO 220 Package C20DE90HP equivalent PDF
    C20DE90HP equivalent
    STC20DE90HP 2002/93/EC O247-4L STC20DE90HP C20DE90HP equivalent PDF
    STC20DE90HV 2002/93/EC O247-4L STC20DE90HV PDF
    STC20DE90
    Abstract: GS 247
    Contextual Info: STC20DE90 900 V - 20 A - 60 mΩ ESBT ADVANCE DATA • ■ ■ ■ ■ ■ HIGH VOLTAGE / HIGH CURRENT CASCODE CONFIGURATION LOW EQUIVALENT ON RESISTANCE VERY FAST-SWITCH UP TO 150 KHz SQUARED RBSOA UP TO 900 V ULTRA LOW CISS LOW DYNAMIC VCS ON TO-247 4 Leads
    STC20DE90 O-247 STC20DE90 GS 247 PDF
    schematic diagram atx Power supply 500w
    Abstract: pioneer PAL 012A 1000w inverter PURE SINE WAVE schematic diagram 600va numeric ups circuit diagrams winbond bios 25064 TLE 9180 infineon smsc MEC 1300 nu TBE schematic diagram inverter 2000w DK55 circuit diagram of luminous 600va UPS