    MS355R025 Search Results
    MS355R025 Datasheets (3)
    Ametherm
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    MS355R025
    Ametherm Circuit Protection Thermistors Original PDF 25.21KB 1
    MS35 5R025
    Ametherm Circuit Protection - Inrush Current Limiters (ICL) - ICL 5 OHM 25A 35MM Original PDF 27.56KB
    MS35-5R025
    Ametherm Inrush Current Limiters (ICL), Circuit Protection, CURRENT LIMITER INRUSH 5 OHM 25A Original PDF 1
    SF Impression Pixel
    MS355R025 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Vishay Intertechnologies MS355R025
    - Bulk (Alt: MS355R025)
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Avnet Americas MS355R025 Bulk 12 Weeks 75
    Buy Now
    Mouser Electronics MS355R025 2,598
    Buy Now
    TTI MS355R025 Bulk 1
    Vishay Ametherm MS35 5R025
    NTC THERMISTOR; Product Range:MegaSurge MS35 Series; Disc Size:35mm; Resistance (25°C):5ohm; Approvals:UL; Maximum Energy Rating at 25°C:600J; Maximum Steady State Current at 25°C:25A; No. of Pins:2; Operating Current:25A RoHS Compliant: Yes
    Newark MS35 5R025 Bulk 230 1
    Quest Components MS35 5R025 1
    Neutron USA MS35 5R025 50
    Vishay Ametherm MS355R025
    NTC thermistor; 5Ω; ±25%; THT