    LDEEE4100 Search Results
    LDEEE4100 Datasheets (1)
    KEMET
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    LDEEE4100KA0N00
    KEMET Film Capacitors, Capacitors, CAP FILM 1UF 100VDC 2824 Original PDF 1
    SF Impression Pixel
    LDEEE4100 Price and Stock
    Arcotronics Group
    Arcotronics Group LDEEE4100JA0N
    CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYETHYLENE NAPHTHALATE, 100 V, 1 UF, SURFACE MOUNT, 2824
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Quest Components LDEEE4100JA0N 1,426
    Buy Now
    LDEEE4100 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: KEMET Part Number: LDEEE4100KA0N00 DEEE4100KA0N00 Capacitor, film, 1 uF, +/-10% Tol, General Purpose, 100VDC@125C General Information Supplier: KEMET Specifications Capacitance: Dielectric: Rated Temperature: Voltage @ rated temp: Symbol Tolerance L 7.3
    Original
    LDEEE4100KA0N00 DEEE4100KA0N00) 100VDC 100VDC 63VAC 330mm e9660e2e-4967-417d-8972-1a3834c74d70 PDF
    Contextual Info: SMD - Film Capacitors PET H.T. dielectric - LDE Series S Capacitance values & Voltage range 100Vdc/63Vac Rated Cap. 1.0 mF 1.5 mF 2.2 mF 3.3 mF 4.7 mF 6.8 mF size code 28.24 40.30 40.30 50.40 60.54 60.54 H max [mm] 4.1 3.4 4.8 4.3 3.7 5.3 Part Number LDEEE4100 - B0- LDEEF4150 - B0- LDEEF4220 - B0- LDEEG4330- B0- LDEEG4390- B0- LDEEG4680- B0- -
    Original
    100Vdc/63Vac LDEEE4100 LDEEF4150 LDEEF4220 LDEEG4330- LDEEG4390- LDEEG4680- PDF