    K1100E70 Search Results
    K1100E70 Datasheets (6)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    K1100E70
    Littelfuse Diacs, Sidacs, Discrete Semiconductor Products, SIDAC 104-118V 1A TO92 Original PDF 12
    K1100E70
    Littelfuse Sidac Thyristor; Thyristor Type:Sidac; Current, It av:10uA; Forward Current:5A; Forward Voltage:90V; Holding Current:150mA; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole; On State Saturation Voltage:1.5V RoHS Compliant: Yes Original PDF 155.83KB 6
    K1100E70
    Teccor Electronics SIDAC Original PDF 298.3KB 6
    K1100E70
    K1100E70AP
    K1100E70RP2
    SF Impression Pixel
    K1100E70 Price and Stock
    Select Manufacturer
    Littelfuse Inc K1100E70
    Sidacs 110V
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Mouser Electronics K1100E70
    • 1 -
    Get Quote
    Newark K1100E70 Bulk 2,000
    • 1 -
    Buy Now
    RS K1100E70 Bulk 8 Weeks 2,000
    Get Quote
    Future Electronics K1100E70 Bulk 17 Weeks 2,000
    Buy Now
    TTI K1100E70 Bulk 2,070 7
    Onlinecomponents.com K1100E70
    Bristol Electronics K1100E70 60 1
    Quest Components K1100E70 48
    TME K1100E70 1
    Littelfuse Inc K1100E70AP
    Sidacs 110V Sidac TO92
    Mouser Electronics K1100E70AP
    RS K1100E70AP Bulk 8 Weeks 2,000
    TTI K1100E70AP Ammo Pack 2,000
    TME K1100E70AP 1
    Littelfuse Inc K1100E70RP2
    Sidacs 110V Sidac TO92
    Mouser Electronics K1100E70RP2
    RS K1100E70RP2 Bulk 8 Weeks 2,000
    TTI K1100E70RP2 Reel 2,000
    TME K1100E70RP2 1
    Vyrian K1100E70RP2 11,281
    Teccor K1100E70
    SIDAC 90V 1A(RMS) 20A 2-Pin TO-92 Bulk
    Bristol Electronics K1100E70 1,750
    Littelfuse Inc K1100E70RP3
    SIDAC 90V 1A(RMS) 20A 2-Pin TO-92 T/R