    ILFPR40S Search Results
    ILFPR40S Datasheets (2)
    JAE
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    IL-FPR-40S-HF-N1
    JAE FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors, Connectors, Interconnects, CONN FFC/FPC 0.5MM 40POS R/A SMD Original PDF 1
    IL-FPR-40S-VF-N1
    JAE FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors, Connectors, Interconnects, CONN FFC/FPC 0.5MM 40POS SMD Original PDF 1
    SF Impression Pixel
    ILFPR40S Price and Stock
    Select Manufacturer
    Japan Aviation Electronics Industry Limited IL-FPR-40S-HF-N1
    CONN FPC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey IL-FPR-40S-HF-N1 Tray 100
    • 1 -
    Buy Now
    Japan Aviation Electronics Industry Limited IL-FPR-40S-VF-N1
    CONN FPC VERT 40POS 0.5MM SMD
    DigiKey IL-FPR-40S-VF-N1 Tray 100
    • 1 -
    Buy Now
    JAE Electronics ILFPR40SHFE3000
    Quest Components ILFPR40SHFE3000 1,137
    JAE Electronics IL-FPR-40S-VF-E1500
    Quest Components IL-FPR-40S-VF-E1500 40
    JAE Electronics ILFPR40SHFN1R3000
    0.50 MM (0.020 INCH) CONTACT SPACING, FFC/FPC CONNECTOR (TOP/BOTTOM CONTACT) FFC/FPC Connector, 40 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, Surface Mount Terminal, Socket