    EEE1CA101WP Search Results
    EEE1CA101WP Datasheets (1)
    Panasonic
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    EEE-1CA101WP
    Panasonic CAP ELECT 100UF 16V VS SMD Original PDF 275.92KB 5
    SF Impression Pixel
    EEE1CA101WP Price and Stock
    Select Manufacturer
    Panasonic Electronic Components EEE-1CA101WP
    CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey EEE-1CA101WP Tape & Reel 42,000 1,000
    Buy Now
    Avnet Americas EEE-1CA101WP Tape & Reel 18 Weeks 1,000
    Buy Now
    Mouser Electronics EEE-1CA101WP 4,832
    Verical () EEE-1CA101WP 39,000 1,000
    • 1 -
    EEE-1CA101WP 18,408 807
    • 1 -
    EEE-1CA101WP 11,000 1,000
    EEE-1CA101WP 4,895 665
    EEE-1CA101WP 2,694 16
    EEE-1CA101WP 1,000 1,000
    Arrow Electronics () EEE-1CA101WP 39,000 30 Weeks 1,000
    EEE-1CA101WP 1,000 24 Weeks 1,000
    RS () EEE-1CA101WP Bulk 2,971 3 Weeks 1
    EEE-1CA101WP Bulk 2,143 3 Weeks 1
    TTI EEE-1CA101WP Reel 17,000 1,000
    Onlinecomponents.com EEE-1CA101WP 15,895
    Master Electronics EEE-1CA101WP 15,895
    CAP, ALU ELEC, 100UF, 16V, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):16V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes
    Newark () EEE1CA101WP Cut Tape 18,408 1
    EEE1CA101WP Tape & Reel 1,000
    Quest Components () EEE1CA101WP 1,812
    EEE1CA101WP 1,812
    TME EEE1CA101WP 10
    Get Quote
    ComSIT USA EEE1CA101WP 2,000
    Get Quote
    Avnet Abacus EEE1CA101WP Tape & Reel 26,000 30 Weeks 1,000
    Avnet Asia EEE1CA101WP 16 Weeks 5,000
    Chip-Germany GmbH EEE1CA101WP 48
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 16V, 20%, SMD, FULL REEL; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):16V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:S Series RoHS Compliant: Yes
    Newark EEE-1CA101WP. Tape & Reel 1,000
    Panasonic Industry EEE-1CA101WP
    Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 0.07A 1000h 85°C Automotive T/R
    Bristol Electronics EEE-1CA101WP 1,158
    Panasonic Industry EEE1CA101WP
    Bristol Electronics EEE1CA101WP 168
    EEE1CA101WP Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    GR331
    Abstract: en220 arcotronics mkp 1.44 b3202 y2 panasonic GC 5.5v 1.0f EPOC E68 X2 CAP 220nF ±20 275V murata ARCOTRONICS MKP 1.44 7.5 arcotronics mkp 1.44 ac capacitors mkp21