    DNR60US05 Search Results
    DNR60US05 Datasheets (2)
    XP Power
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    DNR60US05
    XP Power AC DC Converters, Power Supplies - External/Internal (Off-Board), AC/DC CONVERTER 5V 60W Original PDF 4
    DNR60US05-S
    SF Impression Pixel
    DNR60US05 Price and Stock
    XP Power
    XP Power DNR60US05
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 60W
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey DNR60US05 Box 1
    Buy Now
    Mouser Electronics DNR60US05
    Get Quote
    Verical DNR60US05 4 1
    Buy Now
    RS DNR60US05 Bulk 18 Weeks 1
    Get Quote
    TME DNR60US05 4 1
    Avnet Abacus DNR60US05 20 Weeks 1
    • 1 -
    Neutron USA DNR60US05 37
    XP Power DNR60US05-S
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 60W
    DigiKey DNR60US05-S Box 100
    • 1 -
    Mouser Electronics DNR60US05-S
    RS DNR60US05-S Bulk 54 Weeks 100
    DNR60US05 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: AC-DC 5-60 Watts DNR Series xppower.com • Rugged Design for Industrial Applications • Up to 89% Efficiency • Full Power to +60 °C • Wide Adjustment Range • DC OK 24 V Models • DC Standby Versions • 3 Year Warranty Specification Input General