    DEBF33A103ZA2B Search Results
    DEBF33A103ZA2B Datasheets (2)
    muRata
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    DEBF33A103ZA2B
    muRata High-Voltage Ceramic Capacitor Original PDF 96.99KB 5
    DEBF33A103ZA2B
    muRata Ceramic Capacitors, Capacitors, CAP CER 10000PF 1KV RADIAL Original PDF 84
    SF Impression Pixel
    DEBF33A103ZA2B Price and Stock
    Select Manufacturer
    Murata Manufacturing Co Ltd DEBF33A103ZA2B
    CERAMIC CAPACITOR, 0.01UF, 1000V, RADIAL +80 -20%; Capacitance:0.01µF; Voltage(DC):1kV; Capacitance Tolerance:-30%, +80%; Dielectric Characteristic:-; Lead Spacing:5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Product Range:DEB Series RoHS Compliant: Yes
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    Newark DEBF33A103ZA2B Bulk 1
    • 1 -
    Get Quote
    Chip 1 Exchange DEBF33A103ZA2B 2,095
    • 1 -
    Get Quote
    Avnet Abacus DEBF33A103ZA2B 143 Weeks 250
    Murata Manufacturing DEBF33A103ZA2B
    Ceramic Capacitor, Ceramic, 1000V, 80% +Tol, 20% -Tol, F, -80/+30% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 3916
    Vyrian DEBF33A103ZA2B 813
    DEBF33A103ZA2B Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    DEBF33A103Z
    Contextual Info: Capacitors > High Voltage Ceramic Cap. 250V-6.3kV Data Sheet High Voltage Ceramic Capacitors DEB Series (Class 2/DC1kV-3.15kV) DEBF33A103ZA2B (F, 10000pF, DC1kV) RoHS regulation conformity parts <Fig. 1> <Fig. 2> T max. T max. 3.0 max. D max. 25.0 min. 25.0 min.
    Original
    50V-6 DEBF33A103ZA2B 10000pF, DEBF33A103Z PDF
    DEBF33A103ZA2B
    Contextual Info: DEBF33A103ZA2B # indicates a package specification code. < List of part numbers with package codes > DEBF33A103ZA2B Shape References Packaging Specifications Packing in bulk L size or outer diameter D mm 10.0 mm max. Lead spacing F 5 ±1.0mm Product thickness T
    Original
    DEBF33A103ZA2B 10000pF 1000Vdc DEBF33A103ZA2B PDF
    GR331
    Abstract: en220 arcotronics mkp 1.44 b3202 y2 panasonic GC 5.5v 1.0f EPOC E68 X2 CAP 220nF ±20 275V murata ARCOTRONICS MKP 1.44 7.5 arcotronics mkp 1.44 ac capacitors mkp21