BT138X-600 Search Results
BT138X-600 Datasheets (32)
Select Manufacturer
| BT138X-600 |
BT138X-600 - TRIAC, 600 V, 12 A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, PLASTIC, FULL PACK-3 | Original | 137.73KB | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600 |
| BT138X-600 |
| BT138X-600,127 |
Discrete Semiconductor Products - Thyristors - TRIACs - TRIAC 600V 12A TO220-3 | Original | 277.22KB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600,127 |
Triacs - IGT: 35 mA; IT (RMS): 12 A; VDRM: 600 V; Package: week 32, 2004 | Original | 48.95KB | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600,127 |
Triacs, Discrete Semiconductor Products, TRIAC 600V 12A TO220-3 | Original | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600,127 |
| BT138X-600-B |
Triac 12A SOT-186A | Original | 35.53KB | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600D |
12 A four-quadrant triacs, sensitive gate | Original | 80.32KB | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600D |
| BT138X-600D,127 |
12 A four-quadrant triacs, sensitive gate; Package: SOT186A (TO-220F); Container: Horizontal, Rail Pack | Original | 80.32KB | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| BT138X-600E |
12 A four-quadrant triacs, sensitive gate - IGT: 10 mA; IT (RMS): 12 A; VDRM: 600 V | Original | 80.32KB | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||