    APT14F100B Search Results
    APT14F100B Datasheets (1)
    Microsemi
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    APT14F100B
    Microsemi N-Channel FREDFET 1000V, 14A, 1.00 Ohm Max, trr <240ns Original PDF 128.39KB 4
    SF Impression Pixel
    APT14F100B Price and Stock
    Microchip Technology Inc
    Microchip Technology Inc APT14F100B
    MOSFET N-CH 1000V 14A TO247
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey APT14F100B Tube 45 1
    Buy Now
    Avnet Americas APT14F100B Bulk 26 Weeks 70
    Buy Now
    Mouser Electronics APT14F100B 1,517
    Verical APT14F100B 10 10
    • 1 -
    Arrow Electronics APT14F100B
    Microchip Technology Inc APT14F100B Tube 35 26 Weeks
    Onlinecomponents.com APT14F100B 14
    • 1 -
    TME APT14F100B 4 1
    Richardson RFPD APT14F100B 70
    Master Electronics APT14F100B 14
    APT14F100B Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    APT14F100B
    Contextual Info: APT14F100B APT14F100S 1000V, 14A, 0.98Ω Max, trr ≤240ns N-Channel FREDFET TO -2 Power MOS 8 is a high speed, high voltage N-channel switch-mode power MOSFET. This 'FREDFET' version has a drain-source body diode that has been optimized for high reliability in ZVS phase shifted bridge and other circuits through reduced trr, soft