    V660LS100B Search Results
    V660LS100B Datasheets (4)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    V660LS100B
    Intersil VAR METAL OXIDE 660V 850V 6500A 1100V 20mm THRU-HOLE T/R Original PDF 233.01KB 10
    V660LS100B
    Littelfuse VAR METAL OXIDE 660V 850V 6500A 1100V 20mm THRU-HOLE T/R Original PDF 530.64KB 11
    V660LS100B
    V660LS100BP
    Littelfuse TVS - Varistors, MOVs, Circuit Protection, VARISTOR 940V 6.5KA DISC 20MM Original PDF 13
    SF Impression Pixel
    V660LS100B Price and Stock
    Littelfuse Inc
    Littelfuse Inc V660LS100B
    VARISTOR 1.02KV 6.5KA DISC 20MM
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey V660LS100B Tape & Reel 2,000
    • 1 -
    Buy Now
    Bristol Electronics V660LS100B 380 1
    Buy Now
    Quest Components V660LS100B 304
    Littelfuse Inc V660LA100BP
    Varistors 660V 400pF
    Mouser Electronics V660LA100BP 603
    TTI V660LA100BP Bulk 27,700 25
    • 1 -
    Littelfuse Inc V660LA100BPX10
    Varistors 20MM Radial
    Mouser Electronics V660LA100BPX10
    Get Quote
    Littelfuse Inc V660LA100BPX2855
    Varistors 20MM Radial
    Mouser Electronics V660LA100BPX2855
    Get Quote
    Littelfuse Inc V660LS100BPX10
    Varistors 20MM Radial
    Mouser Electronics V660LS100BPX10
    RS V660LS100BPX10 Bulk 8 Weeks 400
    Onlinecomponents.com V660LS100BPX10
    Sager V660LS100BPX10 2,000
    Vyrian V660LS100BPX10 12,910
    V660LS100B Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Contextual Info: V660LS100B Diodes Metal-Oxide Varistor MOV V(DC) Nom.(V) Varistor Voltage1.0k V(RMS) Max. Applied Voltage660 V(DC) Max. Applied Voltage850 I(TM) Max.(A) Peak Current6.5k V(C) Nom. (V) Clamping Voltage1.7k @I(PP) (A) (Test Condition)100 W(TM) Max.(J) Transient Energy250