TC74ACT3 Search Results
TC74ACT3 Datasheets (67)
| TC74ACT32F |
| TC74ACT32F |
| TC74ACT32F |
| TC74ACT32F |
| TC74ACT32FN |
| TC74ACT32FN |
| TC74ACT32FNELFM |
| TC74ACT32FN(ELP,M) |
| TC74ACT32FS |
| TC74ACT32FT |
| TC74ACT32FT |
| TC74ACT32FT |
| TC74ACT32FT |
| TC74ACT32FT(EL) |
| TC74ACT32P |
| TC74ACT32P |
| TC74ACT32P |
| TC74ACT32P |
| TC74ACT32P |
| TC74ACT32P(F) |
TC74ACT3 Price and Stock
Toshiba America Electronic Components TC74ACT373PIC D-TYPE TRANSP 8:8 20-DIP |
| Distributors | Part | Package | Stock | Lead Time | Min Order Qty | Price | Buy | ||||
TC74ACT373P | Tube | 1,000 |
Buy Now | ||||||
TC74ACT373P | 16,990 |
Get Quote | |||||||
Toshiba America Electronic Components TC74ACT374PIC FF D-TYPE SINGLE 8BIT 20-DIP |
TC74ACT374P | Tube | 1,000 |
Buy Now | ||||||
TC74ACT374P | 13,000 |
Get Quote | |||||||
Toshiba America Electronic Components TC74ACT32P(F)IC GATE OR 4CH 2-INP 14DIP |
TC74ACT32P(F) | Tube | 25 |
TC74ACT32P(F) | 383 |
TC74ACT32P(F) | 25 | 6 |
TC74ACT32P(F) | 25 | 1 |
TC74ACT32P(F) | 20 |
TC74ACT32P(F) | 17,347 |
Toshiba America Electronic Components TC74ACT32FT(EL)IC GATE OR 4CH 2-INP 14TSSOP |
TC74ACT32FT(EL) | Cut Tape | 1 |
| TC74ACT32FT(EL) | Digi-Reel | 1 |
| TC74ACT32FT(EL) | Tape & Reel | 2,000 |
TC74ACT32FT(EL) | 1,009 |
TC74ACT32FT(EL) | 1,087 | 154 |
TC74ACT32FT(EL) | 1,528 |
Toshiba America Electronic Components TC74ACT32FT(EL,M)TC74ACT32FT(EL,M) |
TC74ACT32FT(EL,M) | 2,000 | 2,000 |
TC74ACT3 Datasheets Context Search
| Catalog Datasheet | Type | Document Tags | |
|---|---|---|---|
Contextual Info: TOSHIBA TC74ACT32 Quad 2-Input OR Gate Features: • High Speed: tpcJ = 4.5ns typ. at V cc = 5V • Low Power Dissipation: lcc = 4 |iA (max.) at Ta = 25°C • Com patible with T T L Outputs: V,L = 0 .8 V (max.) V ih = 2 .0 V (min.) • Symmetrical Output Impedance: ll0Hl = I0 l = 2 4 m A |
OCR Scan |
TC74ACT32 | |
OCR Scan |
TC74ACT32P/F/FN/FS TC74ACT32 14PIN 14PIN 200mil | |
Contextual Info: TOfiRíBA ' TC74ACT377 Octal D-Type Flip-Flop Features: • High Speed: f.M,<= 150MHz typ. at Vcc = 5V • Low Power Dissipation: lcc = 8(iA (max.) at Ta = 25°C • Compatible with TTL Outputs: V,L = 0.8V (max.); V ih = 2V (min.) • Symmetrical Output Impedance: ll0Hl = I0 l = 24mA |
TC74ACT377 | |
Original |
TC74ACT32P/F/FN/FT TC74ACT32P TC74ACT32F TC74ACT32FN TC74ACT32FT TC74ACT32 | |
Original |
TC74ACT373P/F/FW/FT TC74ACT373P TC74ACT373F TC74ACT373FW TC74ACT373FT TC74ACT373 | |
TC74ACT32P/F/FT TC74ACT32P TC74ACT32F, TC74ACT32FT TC74ACT32 TC74ACT32P TC74ACT32F | |
D718D
Abstract: 74F374 DIP20-P-300-2 TC74ACT374 TC74ACT374F TC74ACT374FT TC74ACT374P
TC74ACT374P/F/FT TC74ACT374P TC74ACT374F TC74ACT374FT TC74ACT374P TC74ACT374 | |
74F373
Abstract: DIP20-P-300-2 TC74ACT373 TC74ACT373F TC74ACT373FT TC74ACT373P
74F32
Abstract: DIP14-P-300-2 TC74ACT32F TC74ACT32FT TC74ACT32P
74F374
Abstract: DIP20-P-300-2 TC74ACT374 TC74ACT374F TC74ACT374FT TC74ACT374P
Contextual Info: TOSHIBA TC74AC Series TC74ACT374 Features: • High Speed: = 180MHz typ. at Vcc = 5V • Low Power Dissipation: Icc = 8jiA (max.) at Ta = 25°C • Compatible with TTL Outputs: V1L = 0.8V (max.); ViH = 2,0V (min.) • Symmetrical Output Impedance: IIqhI = Iol = 24mA |
TC74AC TC74ACT374 180MHz 74F374 ACT374 TC74ACT374 | |
TC74ACT373P/F/FW/FS TC74ACT373 20PIN 300mil 685TYP 20PIN | |
74F32
Abstract: DIP14-P-300-2 TC74ACT32F TC74ACT32FN TC74ACT32FT TC74ACT32P 1414f
TC74ACT32F | |
TC74ACT373P/F/FT TC74ACT373P TC74ACT373F TC74ACT373FT TC74ACT373P TC74ACT373 | |
TC74ACT374P/F/FW/FT TC74ACT374P TC74ACT374F TC74ACT374FW TC74ACT374FT TC74ACT374 | |
Contextual Info: TOSHIBA TC74AC Series TC74ACT377 Features: • High Speed: W • Low Power Dissipation: Icc = 8 iA (max. at Ta = 25°C • = 150MHz (typ.) at V«; = 5V Compatible with TTL Outputs: ViL = 0.8V (max.); V|H = 2V (min.) • Symmetrical Output Impedance: ll0Hl = Iol = 24mA |
TC74AC TC74ACT377 150MHz 74F377 TC74ACT377 | |
TC74ACT373P/F/FW/FS TC74ACT373 20PIN 20PIN | |
Contextual Info: OCTAL D - T Y P E L A T C H WITH 3 -S T A T E OUTPUT TC74ACT373P/F/FW NON-INVERTING T C 7 4 A C T 5 3 3P / F / F W I N V E R T I N G _ T h e T C 74A C T 373 a n d T C 74A C T 533 a r e a d v a n c e d h ig h sp e ed C M O S O C T A L L A T C H w ith 3 - S T A T E O U T P U T |
TC74ACT373P/F/FW TC74ACT373 T533P/F/FW-4 | |
TC74ACT32 74ACT32P/F/FN-3 | |
Contextual Info: OCTAL D - T Y P E F L IP -F L O P W ITH 3-S T A T E OUTPUT TC74ACT374P/F/FW N O N - I N V E R T I N G T C 7 4 A C T 5 3 4 P / F / F W I N V E R T I N G _ _ The TC74ACT374 and TC74ACT534 are advanced high spend CM OS O C TA L F L IP -F L O P w ith 3 -S T A T E |