    STV240N75F3 Search Results
    STV240N75F3 Datasheets (1)
    STMicroelectronics
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    STV240N75F3
    STMicroelectronics N-channel 75 V - 2.3 mO - 240 A - PowerSO-10 STripFET Power MOSFET Original PDF 999.66KB 15
    SF Impression Pixel
    STV240N75F3 Price and Stock
    STMicroelectronics
    STMicroelectronics STV240N75F3
    MOSFET N-CH 75V 240A 10POWERSO
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey STV240N75F3 Tape & Reel 600
    • 1 -
    Buy Now
    STMicroelectronics STV240N75F3 1
    Buy Now
    Vyrian STV240N75F3 12,796
    • 1 -
    Get Quote
    STV240N75F3 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    240N75F3
    Abstract: STV240N75F3 JESD97
    Contextual Info: STV240N75F3 N-channel 75 V - 2.3 mΩ - 240 A - PowerSO-10 STripFET Power MOSFET Preliminary Data Features Type VDSS RDS on max ID STV240N75F3 75 V < 2.6 mΩ 240 A • Conduction losses reduced ■ Low profile, very low parasitic inductance 10 1 PowerSO-10
    Original
    STV240N75F3 PowerSO-10 240N75F3 STV240N75F3 JESD97 PDF
    STV240N75F3
    Abstract: 240N75F3
    Contextual Info: STV240N75F3 N-channel 75 V, 2.3 mΩ, 240 A PowerSO-10 STripFET III Power MOSFET Features Type VDSS RDS on max ID STV240N75F3 75 V < 2.6 mΩ 240 A • Conduction losses reduced ■ Low profile, very low parasitic inductance 10 1 PowerSO-10 Application
    Original
    STV240N75F3 PowerSO-10 240N75F3 STV240N75F3 240N75F3 PDF
    AM01468v1
    Abstract: 240N75F3
    Contextual Info: STV240N75F3 N-channel 75 V, 2.3 mΩ, 200 A STripFET III Power MOSFET in PowerSO-10 package Datasheet — production data Features Order code VDSS RDS on max ID (1) STV240N75F3 75 V < 2.6 mΩ 200 A 10 1. Current limited by package 1 PowerSO-10 • Conduction losses reduced
    STV240N75F3 PowerSO-10 STV240N75F3 PowerSO-10 AM01468v1 240N75F3 PDF
    schematic diagram atx Power supply 500w
    Abstract: pioneer PAL 012A 1000w inverter PURE SINE WAVE schematic diagram 600va numeric ups circuit diagrams winbond bios 25064 TLE 9180 infineon smsc MEC 1300 nu TBE schematic diagram inverter 2000w DK55 circuit diagram of luminous 600va UPS