    RTQ040P02 Search Results
    RTQ040P02 Datasheets (3)
    ROHM
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    RTQ040P02
    ROHM Original PDF 75.61KB 5
    RTQ040P02TR
    ROHM Transistor Mosfet P-CH 20V 4A 6TSMT6 T/R Original PDF 115.91KB 5
    RTQ040P02TR
    ROHM DC-DC Converter (-20 V, -4.0 A) Original PDF 66.67KB 4
    SF Impression Pixel
    RTQ040P02 Price and Stock
    Select Manufacturer
    ROHM Semiconductor RTQ040P02TR
    MOSFET P-CH 20V 4A TSMT6
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey RTQ040P02TR Cut Tape 1
    Buy Now
    Quest Components RTQ040P02TR 1,891
    Buy Now
    Ameya Holding Limited RTQ040P02TR 3,000 1
    Vyrian RTQ040P02TR 10,817
    • 1 -
    Get Quote
    Quest Components RTQ040P02 380
    Others RTQ040P02 TR
    INSTOCK
    Chip 1 Exchange RTQ040P02 TR 2,260
    • 1 -
    Get Quote
    RTQ040P02 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    RTQ040P02
    Contextual Info: RTQ040P02 Transistors 2.5V Drive Pch MOS FET RTQ040P02 zStructure Silicon P-channel MOS FET TSMT6 1.0MAX 2.9 1.9 0.95 0.95 zFeatures 1 Low on-resistance. 60mΩ at 2.5V) 2) High power package. 3) High speed switching. 4) Low voltage drive. (2.5V) (5) 0.85
    Original
    RTQ040P02 RTQ040P02 PDF
    RTQ040P02
    Contextual Info: RTQ040P02 Transistors DC-DC Converter −20V, −4.0A RTQ040P02 !External dimensions (Unit : mm) TSMT6 (6) (4) 0.85 (1) Drain (2) Drain (3) Gate (4) Source (5) Drain (6) Drain 0.16 !Applications DC-DC converter 2.9 (5) (2) 0.4 (1) 2.8 1.6 (3) !Features 1) Low on-resistance. (110mΩ at 2.5V)
    Original
    RTQ040P02 RTQ040P02 PDF
    diode 0416
    Abstract: RTQ040P02 RTQ040P
    RTQ040P02 RTQ040P02 0000E-6 728E-6 000E-3 580E-3 0000E6 00E-12 diode 0416 RTQ040P PDF
    RTQ040P02
    RTQ040P02 RTQ040P02 PDF
    Contextual Info: RTQ040P02 Transistors DC-DC Converter −20V, −4.0A RTQ040P02 zExternal dimensions (Unit : mm) TSMT6 (6) (4) 0.85 (1) Drain (2) Drain (3) Gate (4) Source (5) Drain (6) Drain 0.16 zApplications DC-DC converter 2.9 (5) (2) 0.4 (1) 2.8 1.6 (3) zFeatures 1) Low on-resistance. (60mΩ at 2.5V)