    PFE1000F Search Results
    PFE1000F Datasheets (12)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    PFE1000F-12
    TDK-Lambda AC DC Converters, Power Supplies - External/Internal (Off-Board), AC/DC CONVERTER 12V 60A 1000W Original PDF 2
    PFE1000F-12/T
    PFE1000F-28
    TDK-Lambda AC DC Converters, Power Supplies - External/Internal (Off-Board), AC/DC CONVERTER 28V 36A 1000W Original PDF 2
    PFE1000F-28/T
    PFE1000F-48
    TDK-Lambda AC DC Converters, Power Supplies - External/Internal (Off-Board), AC/DC CONVERTER 48V 21A 1000W Original PDF 2
    PFE1000F-48/T
    PFE1000FA-12
    TDK-Lambda Americas Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters - AC/DC CONVERTER 12V 720W Original PDF 588.65KB
    PFE1000FA-12/T
    PFE1000FA-28
    TDK-Lambda Americas Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters - AC/DC CONVERTER 28V 1008W Original PDF 588.65KB
    PFE1000FA-28/T
    PFE1000FA-48
    TDK-Lambda Americas Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters - AC/DC CONVERTER 48V 1008W Original PDF 588.65KB
    PFE1000FA-48/T
    SF Impression Pixel
    PFE1000F Price and Stock
    TDK-Lambda Corporation
    TDK-Lambda Corporation PFE1000FA-12
    AC/DC CONVERTER 12V 720W
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey PFE1000FA-12 Tray 207 1
    Buy Now
    Mouser Electronics PFE1000FA-12 6
    Buy Now
    Master Electronics PFE1000FA-12
    Neutron USA PFE1000FA-12 50
    Sager PFE1000FA-12 19 1
    TDK-Lambda Corporation PFE1000FA-28
    AC/DC CONVERTER 28V 1008W
    DigiKey PFE1000FA-28 Bulk 83 1
    Mouser Electronics PFE1000FA-28 3
    Master Electronics PFE1000FA-28
    Neutron USA PFE1000FA-28 50
    Sager PFE1000FA-28 1
    TDK-Lambda Corporation PFE1000FA-12-T
    AC/DC CONVERTER 12V 720W
    DigiKey PFE1000FA-12-T Bulk 24 1
    TDK-Lambda Corporation CPFE1000FI-48-C
    AC/DC CONVERTER 48V 1000W
    DigiKey CPFE1000FI-48-C Bulk 4 1
    TDK-Lambda Corporation CPFE1000FI-12
    AC/DC CONVERTER 12V 720W
    DigiKey CPFE1000FI-12 Bulk 1 1
    Mouser Electronics CPFE1000FI-12 3
    PFE1000F Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    VR201
    Abstract: 10-14VDC PFE1000F pfe1000f-48 PFE1000 SW201 YC-251 VR202 PFE1000F-28 JEITA-9131B
    Contextual Info: PFE1000F Series Evaluation Board PFE1000F/EB Evaluation Board Instruction Manual and Electrical Characteristics _CAUTION ・Dangerous voltage 390V and high temperatures are present with the PFE Evaluation Board (unit) (unit). ・Avoid touching the unit during operation to avoid electric shock and possibility of being burned.
    Original
    PFE1000F PFE1000F/EB 100/200V 20ms/DIV 200us/DIV 130VAC 50mV/DIV 00V/DIV VR201 10-14VDC pfe1000f-48 PFE1000 SW201 YC-251 VR202 PFE1000F-28 JEITA-9131B PDF