    MMBD1401 Search Results
    MMBD1401 Datasheets (11)
    Select Manufacturer
    Part ECAD Model Manufacturer Description Datasheet Type PDF PDF Size Page count
    MMBD1401
    Fairchild Semiconductor Small Signal Diode Original PDF 54.43KB 2
    MMBD1401
    Fairchild Semiconductor High Voltage General Purpose Diode Original PDF 617.15KB 8
    MMBD1401
    Fairchild Semiconductor High Voltage General Purpose Diode Original PDF 38.27KB 5
    MMBD1401
    MMBD1401
    Jinan Gude Electronic Device SURFACE MOUNT SWITCHING DIODES Scan PDF 99.37KB 1
    MMBD1401
    National Semiconductor High Voltage General Purpose Diode Scan PDF 114.95KB 4
    MMBD1401
    National Semiconductor Surface Mount Diodes Scan PDF 36.29KB 1
    MMBD1401
    National Semiconductor Silicon Single Junction Diodes Scan PDF 85.34KB 1
    MMBD1401A
    Fairchild Semiconductor High Voltage General Purpose Diode Original PDF 49.74KB 5
    MMBD1401ALT1G
    onsemi DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23 Original PDF 209.14KB 6
    MMBD1401_D87Z
    Fairchild Semiconductor High Voltage General Purpose Diode Original PDF 54.43KB 2
    SF Impression Pixel
    MMBD1401 Price and Stock
    Select Manufacturer
    onsemi MMBD1401
    DIODE STANDARD 200V 200MA SOT233
    Distributors Part Package Stock Lead Time Min Order Qty Price Buy
    DigiKey () MMBD1401 Cut Tape 11,252 1
    Buy Now
    MMBD1401 Digi-Reel 11,252 1
    Buy Now
    MMBD1401 Tape & Reel 9,000 3,000
    • 1 -
    Avnet Americas () MMBD1401 Tape & Reel 18,000 52 Weeks 3,000
    MMBD1401 Tape & Reel 25,000
    • 1 -
    Get Quote
    Mouser Electronics MMBD1401 12,680
    Verical () MMBD1401 18,000 18,000
    MMBD1401 858 143
    Arrow Electronics () MMBD1401 18,000 52 Weeks 18,000
    MMBD1401 Cut Strips 858 52 Weeks 1
    Future Electronics MMBD1401 Reel 6,000 52 Weeks 3,000
    Onlinecomponents.com MMBD1401
    Rochester Electronics MMBD1401 5,256 1
    TME MMBD1401 2,314 1
    Avnet Silica MMBD1401 53 Weeks 3,000
    Get Quote
    EBV Elektronik MMBD1401 15,000 53 Weeks 3,000
    Flip Electronics MMBD1401 17,090
    onsemi MMBD1401ALT1G
    DigiKey () MMBD1401ALT1G Cut Tape 1,850 1
    MMBD1401ALT1G Digi-Reel 1,850 1
    MMBD1401ALT1G Tape & Reel 3,000
    Avnet Americas MMBD1401ALT1G Tape & Reel 52 Weeks 21,000
    Mouser Electronics MMBD1401ALT1G 230
    TME MMBD1401ALT1G 1
    Avnet Silica MMBD1401ALT1G 12,000 46 Weeks 3,000
    EBV Elektronik MMBD1401ALT1G 3,000 53 Weeks 3,000
    FLIP ELECTRONICS MMBD1401A
    DIODE STANDARD 175V 200MA SOT233
    DigiKey MMBD1401A Tape & Reel 25,000
    onsemi MMBD1401A
    DigiKey MMBD1401A Tape & Reel
    Avnet Americas MMBD1401A Tape & Reel 25,000
    Flip Electronics MMBD1401A 73,000
    onsemi MMBD1401_D87Z
    DigiKey MMBD1401_D87Z Tape & Reel 10,000
    MMBD1401 Datasheets Context Search
    Catalog Datasheet Type Document Tags PDF
    Original
    BAS35 OT-23 MMBD1401 PDF
    fdh400
    Original
    FDH400 FDLL400 DO-35 LL-34 MMBD1401-1405 FDH/FDLL400 FDH400TR PDF
    mmbd1400
    MMBD1401 MMBD1403 MMBD1404 MMBD1405 OT-23 mmbd1400 PDF
    1403A
    Abstract: DIODE A34 1404a transistor 1403A MMBD1401A MMBD1403A MMBD1404A MMBD1405A FAIRCHILD DIODE
    Contextual Info: Connection Diagram 1401A 1403A 3 3 3 3 A29 1 2NC 2 1 1 2 1404A 2 1 3 3 1405A MARKING SOT-23 MMBD1401A A29 MMBD1404A A33 MMBD1403A A32 MMBD1405A A34 2 1 1 2 High Voltage General Purpose Diode Sourced from Process 2V. Absolute Maximum Ratings * TA = 25°C unless otherwise noted
    OT-23 MMBD1401A MMBD1404A MMBD1403A MMBD1405A 1403A DIODE A34 1404a transistor 1403A FAIRCHILD DIODE PDF